BauderECO – biomasa staje się termoizolacją

Bauder wprowadził na rynek rewolucyjną termoizolację dachową, BauderECO, złożoną w 66% z biomasy, w tym łodyg, liści i przemielonych kolb kukurydzy. Ten ekologiczny produkt, odpowiedni dla dachów płaskich i stromych, zdobył uznanie na targach Dach Forum 2024, otrzymując wyróżnienie w kategorii Ekologia.

BauderECO – biomasa staje się termoizolacją

Termoizolacja BauderECO F

Ekologiczne materiały termoizolacyjne są coraz bardziej poszukiwane przez inwestorów i architektów, dążących do oszczędności energii i redukcji wpływu na klimat.

BauderECO F, innowacyjna termoizolacja dla dachów płaskich, odpowiada na te wymagania, promując ekologię, wysoką efektywność izolacyjną i zdrowe środowisko życia.

Oferując maksymalną izolacyjność przy ograniczonym zużyciu surowców i energii, BauderECO F kładzie nacisk na surowce odnawialne i z recyklingu, minimalizując wykorzystanie drewna i wspierając ochronę klimatu.

Termoizolacja dachowa BauderECO oferuje maksymalną izolacyjność przy niewielkim zużyciu surowców i energii.

Termoizolacja BauderECO S

Lekkie termoizolacyjne płyty z łączeniem na pióro i wpust zapewniają wytrzymałość na ściskanie i możliwość chodzenia po nich. Montaż izolacji i warstwy drenażowej odbywa się w jednym etapie.

Rdzeń izolacyjny BauderECO S, wykonany z biomasy i materiałów z recyklingu, oferuje doskonałą izolację przy minimalnym zużyciu zasobów.

Dodatkowo, antypoślizgowa tkanina z włókniny PP i praktyczna kratka ułatwiająca przycinanie zapewniają bezpieczny montaż, a dwustronna powłoka oddychająca dodaje wartości ekologicznej.

 
  1. Warstwa kryjąca - specjalna tkanina składa się z czystego odmianowo rodzaju włókniny PP, która po wykorzystaniu może być poddana recyklingowi. Specjalna powierzchnia jest bardzo wytrzymała i antypoślizgowa - umożliwia bezpieczne chodzenie, nawet przy występującej wilgoci.
  2. Praktyczna kratka do przycinania - nadrukowana kratka o szerokości 10 cm ułatwia docinanie połączeń i detali oraz    stanowi ułatwienie podczas montażu kontrłat.
  3. Rdzeń izolacyjny - rdzeń izolacyjny składa się w dużej części z biomasy (odpady z rolnictwa) oraz materiałów pochodzących z recyklingu (odpady z produkcji). Razem daje to wysoką izolacyjność (λ 0,023/0,024) przy niewielkim zużyciu energii i surowców. Element o najmniejszej grubości spełnia najwyższe wymagania dotyczące izolacji termicznej. Dodatkowymi zaletami są niski ciężar i wysoka wytrzymałość na ściskanie.
  4. Powłoka - dwustronna, oddychająca warstwa wierzchnia wykonana jest z wapna z muszli oraz włókniny szklanej. Wapno muszli stanowi odpad w przemyśle spożywczym.
  5. Samoprzylepne zakłady poziome i pionowe.

 

Źródło i zdjęcia: Bauder Polska Sp. z o.o. 

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT