Salon otwarty na ogród – tarasowe drzwi przesuwne i harmonijkowe od Aluprof

Współczesna architektura charakteryzuje się imponującymi przeszkleniami sięgającymi aż do sufitu. Takie rozwiązania nie tylko świetnie doświetlają wnętrza i wizualnie powiększają przestrzeń, ale również łączą dom z ogrodem, umożliwiając pełne korzystanie z jego piękna.

Salon otwarty na ogród – tarasowe drzwi przesuwne i harmonijkowe od Aluprof

Aby uzyskać efekt płynnego przejścia między wnętrzem a zewnętrzną przestrzenią, warto rozważyć zastosowanie nowoczesnych systemów drzwi przesuwnych lub harmonijkowych od Aluprof.

Te innowacyjne rozwiązania są świetną alternatywą dla klasycznej stolarki, otwierając nowe możliwości aranżacyjne dla projektantów i zapewniając domownikom wygodny dostęp do otaczającej ich przyrody.

Wielkogabarytowe drzwi przesuwne Aluprof

Duża powierzchnia przeszkleń wygląda imponująco i nowocześnie. Trzeba jednak pamiętać, że poza nadawaniem budynkowi wyjątkowego, eleganckiego charakteru pełnią też funkcję użytkową. Dotyczy to zwłaszcza drzwi tarasowych, które powinny być jednocześnie bezpieczne i komfortowe w użytkowaniu.

Z tego względu tak ważne jest, by zastosowane w nich rozwiązania i materiały posiadały najwyższe parametry gwarantujące wysoką szczelność czy nośność. Wymagania te spełniają rozwiązania firmy Aluprof, z pomocą których budować można potężne szklane ściany.

Drzwi MB-SKYLINE TYPE R firmy Aluprof.

Wielkogabarytowe drzwi przesuwne w systemie MB-SKYLINE czy MB-SKYLINE TYPE R to innowacyjne rozwiązania umożliwiające zastosowanie drzwi o wysokości nawet do 4 metrów. Dodatkowo posiadają one ukrytą ramę, są zbudowane z wąskich profili, a widoczna szerokość połączenia skrzydeł wynosi zaledwie 25 mm.

Dzięki temu przeszklenie charakteryzuje się niezwykłą lekkością i estetyką, a cała konstrukcja zyskuje elegancki, minimalistyczny wygląd. Zbudowana przy pomocy MB-SKYLINE TYPE R szklana ściana ma imponujące rozmiary, a sam system gwarantuje niezwykły komfort obsługi.

Drzwi przesuwne firmy Aluprof mogą być bowiem otwierane nie tylko ręcznie, ale też automatycznie, a napędy oraz centrale sterujące można dyskretnie ukryć w profilach ościeżnicy.

Systemy aluminiowe Aluprof to nie tylko wyjątkowo atrakcyjny wygląd i łatwość obsługi, ale, co szczególnie ważne w przypadku dużych przeszkleń, również odpowiednia ochrona przed stratami ciepła, osiągnięta dzięki potrójnemu szkleniu i profilom o niskim współczynniku przenikania ciepła.

Drzwi MB-SKYLINE TYPE R firmy Aluprof.

System drzwi harmonijkowe Aluprof

Coraz popularniejszą alternatywą dla tradycyjnych, zewnętrznych drzwi rozwierno-uchylnych stają się drzwi harmonijkowe. Sprawdzają się świetnie w projektach z dużymi przeszkleniami, a zwłaszcza w tych, których głównym założeniem jest uzyskanie szerokiego, niczym niezakłóconego przejścia.

Możliwości takie oferują drzwi harmonijkowe w systemie MB-86 FOLD LINE HD firmy Aluprof, z pomocą których zbudować można przeszklenia o wysokości skrzydeł do 3000 mm oraz szerokości od 700 aż do 1200 mm i maksymalnym ciężarze do 120 kg.

Po ich złożeniu uzyskujemy wygodne przejście o dużych rozmiarach. Rozwiązania tego typu znajdą zastosowanie w przypadku tarasu, jak również w postaci ogródków restauracyjnych.

Dzięki temu w okresie wiosenno-letnim w prosty sposób stworzymy naturalne przedłużenie wnętrza, bez zbędnych barier, łącząc je z terenem przyległym do budynku.

Drzwi MB-86 FOLD LINE HD firmy Aluprof.

Dodatkowo, wybierając z bogatej oferty progowej Aluprof opcję z niskim progiem, stworzymy przestrzeń przyjazną dzieciom, osobom starszym i z niepełnosprawnościami. Konstrukcje harmonijkowe firmy Aluprof z łatwością dopasujemy do potrzeb inwestora i bryły budynku.

Drzwi MB-86 FOLD LINE HD mogą być otwierane zarówno na zewnątrz, jak i do wewnątrz, a ich skrzydła mogą się z nawet 8 elementów.

Warto też podkreślić, że aluminiowe rozwiązania Aluprof umożliwiają budowę nie tylko standardowych konstrukcji tarasowych, ale również wersji narożnych. Daje to architektom szerokie pole manewru w tworzeniu projektów funkcjonalnych, efektownych i maksymalnie wykorzystujących przestrzeń oraz naturalne światło.


Źródło i zdjęcia: Aluprof

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT