Okna FAKRO – być blisko natury

Współczesne architektoniczne formy domów odzwierciedlają osobowość i gust ich właścicieli. Chociaż wyróżniają się na tle tradycyjnej architektury, doskonale harmonizują z naturalnym otoczeniem. To podejście jest szczególnie cenione przez osoby pragnące być w bliskim kontakcie z naturą.

Okna FAKRO – być blisko natury

Właściciele domu w Józefowie postawili na proste, geometryczne kształty z dużym przeszkleniem. Ogromna ilość drzew, malownicze tereny wokół ujścia rzeki Świder aż proszą, żeby je zaprosić do domu.

Stało się to możliwe dzięki oknom i drzwiom FAKRO z linii INNOVIEW.

Siła, długowieczność, stałość

Sosna to jedno z ulubionych drzew mieszkańców Józefowa. Jej symbolika idealnie odzwierciedla wyznawane przez nich wartości. Nic więc dziwnego, że stała się motywem przewodnim domu. Siła, długowieczność i stałość - trzy słowa za którymi kryje się tak wiele.

Salon z przestronnym tarasem

Jasne barwy wnętrza, drewniane meble i podłogi. Oddzielona część dzienna i nocna. Jednak najbardziej w oczy rzuca się przestronny salon, którego przedłużeniem jest taras. To on właśnie stanowi serce tego domu.

Dzięki wielkopowierzchniowym drzwiom przesuwnym HST INNOVIEW tworzącym niewidoczną szklaną ścianę, pomieszczenia ściśle przylegają do siebie. Co istotne: to szklane przejście jest oddzielane przez niski próg, który w żaden sposób nie przeszkadza w komunikacji.

Pomimo swoich gabarytów drzwi podnoszono-przesuwne HST są niezwykle wygodne w użytkowaniu, a olbrzymie przeszklenia wpuszczają do wnętrza jeszcze więcej promieni słonecznych.

Wygląd stolarki to nie wszystko

Wybierając stolarkę okienną patrzymy nie tylko na jej walory estetyczne, ale przede wszystkim funkcjonalne. Właścicielom domu w Józefowie zależało na wysokich parametrach technicznych, a przy wyborze okien kierowali się funkcjonalnością.

Świetnym przykładem tego jest wybór okien kuchennych w kombinacji FIX + RU, czyli okno nieotwieralne plus niewielkie okno uchylno-rozwierne. Takie rozwiązanie zagwarantowało doświetlenie kuchni, a jednocześnie ograniczyło do minimum strefę otwarcia skrzydła okiennego.

W efekcie właściciele mogli powiększyć obszar roboczy kuchni, nie tracąc światła. Wielkowymiarowe drzwi i okna FAKRO INNOVIEW otwierają nowe spojrzenie na przestrzeń wewnątrz domu, w których możemy wykorzystać perspektywę, widok i charakter otoczenia jako integralny element koncepcji wystroju.

 

INFORMACJE:

Obiekt: Dom jednorodzinny.
Miejsce: Józefów.

Wykorzystane produkty FAKRO:

  • Okna pionowe: MODERN 92.
  • Rodzaj drewna: SOSNA.
  • Kolor drewna: bezbarwny MATT.
  • Kształt profilu drewna: REGULAR.
  • Kolor okładziny aluminiowej: 1-11 (nowa oferta RAL9007 FS).
  • Rodzaj połączeń naroży: niewidoczne (spawane).

Zastosowane typy konstrukcji:

  • okna rozwierno-uchylne, okna balkonowe;
  • drzwi podnoszono-przesuwne HST (schemat A);
  • konstrukcje nieotwierane.


Źródło i zdjęcia: FAKRO

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT