Jak wykonać ciepły montaż okien dachowych?

Utrzymanie właściwej temperatury na poddaszu wpływa na podniesienie komfortu jego użytkowania. Najważniejszy jest wybór solidnych i energooszczędnych okien oraz ich instalacja metodą ciepłego montażu. Co to za sposób i jakie ma zalety?

Jak wykonać ciepły montaż okien dachowych?

Zatrzymanie w domu ciepła wiąże się z eliminacją mostków termicznych – luk w konstrukcji budynku, przez które traci on energię cieplną. To istotne zwłaszcza podczas instalacji okien dachowych.

Czym jest ciepły montaż okien?

Ciepły montaż to gwarancja energooszczędności i zaawansowanej izolacji okien. Sprawia, że okna jeszcze efektywniej chronią poddasze przed stratami energii. W systemie ciepłego montażu marki VELUX warstwa izolacyjna jest aż o 7 cm grubsza niż w przypadku tradycyjnej instalacji okien.

System ciepłego montażu marki VELUX składa się z ramy izolacyjnej BDX, wokółokiennej izolacji BFX oraz teleskopowej rynny odwadniającej. Wzmocniona rama izolacyjna wykonana z elastycznego polietylenu ociepla zewnętrzną powierzchnię okna i jest idealnie dopasowana do okna i konstrukcji dachu. To rozwiązanie gwarantuje szczelność i ochronę przed wiatrem i wilgocią, a stalowa rynna dodatkowo zabezpiecza okno przed wodą i wilgocią.

Co można zyskać dzięki ciepłemu montażowi okien?

Zamontowanie w ten sposób okien dachowych pozwala na eliminację mostków termicznych. Gwarantuje też uzyskanie o 3 ℃ wyższej temperatury wewnętrznej powierzchni okna, dzięki czemu ograniczone są straty energii i zaparowywanie szyb.

Ciepły montaż pozwala zarówno na prawidłową izolację termiczną, jak i przeciwwilgociową na całej długości ościeżnicy. W ten sposób eliminowany jest też często występujący problem chłodu odczuwanego podczas przebywania w pobliżu okna.

Dowiedz się więcej o zaletach ciepłego montażu – szczegóły znajdziesz w poniższej infografice i na stronie www.velux.pl.

Źródło i fot.: VELUX

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE