Energooszczędność w oknach dachowych
Wcześniej na zakup okien dwukomorowych mogli pozwolić sobie tylko nieliczni inwestorzy, teraz wysokiej jakości, energooszczędne rozwiązania są już dostępne dla szerokiego grona odbiorców. Takie okna mają bardzo dobry współczynnik przenikalności cieplnej Uw równy 1.1 (W/m2K) i już teraz spełniają wymagania zawarte w przepisach, które wchodzą w życie w 2021 roku. Wyposażone są w specjalny pakiet trzyszybowy i dodatkową uszczelkę, która chroni przed chłodem i stratami ciepła, a także zapewnia wyższą dźwiękochłonność.
Będą więc dobrym wyborem do pomieszczeń, w których istotnie jest ograniczenie hałasu z zewnątrz, np.: sypialni lub pokoju dziecka. Na komfort i energooszczędność dwukomorowych okien dachowych ma także wpływ konstrukcja szyby, która zapewnia wysoki stopień pozyskania energii słonecznej z otoczenia (współczynnik przepuszczalności energii całkowitej g = 0,55).
Okna dachowe zgodne z oczekiwaniami Klienta
Pamiętajmy, że okna dachowe powinny być dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb, wysokości montażu, a także przeznaczenia pomieszczenia. Do wyboru mamy okna drewniane lub drewniano-poliuretanowe, która są białe i w pełni odporne na wilgoć. W zależności od potrzeb możemy także wybrać system otwierania: uchwyt w górnej części skrzydła lub elegancką klamkę na dole.
Górny system otwierania polecany jest, gdy okna umieszczone są na standardowej wysokości. Uchwyt jest wtedy dostępny na wyciągnięcie ręki. Pod oknem można ustawić biurko, stół czy kanapę, ponieważ meble nie utrudnią jego otwierania. Dolny system otwierania sprawdzi się gdy okna zamontowane są wyżej - w takiej sytuacji łatwiej będzie sięgnąć do klamki.
Wybierając okna zwróćmy uwagę, by były wyposażone w wydajny system wentylacji, który dostarcza do wnętrza świeże powietrze nawet, gdy okna są zamknięte. Wentylacja powinna mieć także wbudowany łatwy w czyszczeniu i wymienny filtr powietrza, który zapobiega przedostawaniu się do domu kurzu i owadów.
źródło i zdjęcia: Velux
Komentarze