VELUX zaprasza na konferencję Build For Life 2021

W przyszłym tygodniu w Kopenhadze odbędzie się wyjątkowa konferencja zorganizowana przez VELUX. Weźmie w niej udział ponad 90 ekspertów z całego świata, którzy podzielą się wiedzą praktyczną oraz zainspirują do budowania w zrównoważony sposób. Dzięki formule online, można wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu niezależnie od miejsca zamieszkania. 

VELUX zaprasza na konferencję Build For Life 2021

Atrakcyjna formuła online, a także mnogość zagadnień i tematów gwarantuje, że każdy architekt, deweloper, przedstawiciel środowiska akademickiego, czy dziennikarz znajdzie ciekawe zagadnienia dla siebie. Konferencja Build For Life zgromadzi profesjonalistów z branży i globalnych liderów opinii na dwóch głównych scenach wydarzenia: Kompas i Sympozjum nt. Światła Dziennego. Wydarzenie odbędzie się w dniach 15-17.11.2021 roku. 

Co zostanie zaprezentowane na Scenie Kompas?

Głównym wątkiem sceny Kompas będzie temat jak projektować architekturę na miarę XXI wieku z uwzględnieniem siedmiu wymiarów:

 • dostępności,
 • elastyczności,
 • jakości,
 • ochrony środowiska,
 • zdrowia,
 • społeczności
 • lokalnego kontekstu.

Konferencja pozwoli odpowiedzieć m.in. na pytania:

 1. Jak przy drożejących cenach materiałów budowlanych poprawić przystępność budownictwa?
 2. Jak projektować budynki o dużej elastyczność względem zmieniających się potrzeb użytkowników, nowych trendów, postępu technologicznego, sposobów pracy?
 3. Czy możemy przedłużyć trwałość budynków poprzez właściwy projekt i zastosowanie materiałów wysokiej jakości oraz jakie korzyści mogłoby to przynieść środowisku?
 4. Jakie rozwiązania i zabiegi projektowe mogą ułatwić modernizację i utrzymanie budynków w dobrym stanie przez długie lata?
 5. Czy nasze metody budowlane są przyjazne dla środowiska i efektywnie wykorzystują zasoby?
 6. Jak budynki mogą wpływać na nasze zdrowie i samopoczucie?
 7. Jakie są główne problemy zdrowotne spowodowane przez użytkowanie budynków o niskim standardzie?
 8. Jak zrównoważyć potrzebę budowanie więzi społecznych i potrzebę prywatności poprzez architekturę? Jak możemy łączyć lokalną tradycję z innowacyjnością?
Grafika promocyjna konferencji Build for Life 2021
Grafika promocyjna konferencji Build for Life 2021 fot. VELUX Polska Sp. z o.o.
 

Co zostanie zaprezentowane na Scenie Sympozjum?

Scena Daylight Sympozjum to nowa odsłona znanego wydarzenia, które z inicjatywy Grupy VELUX odbywa się od 2005 roku i porusza tematykę światła dziennego w architekturze. W tegorocznej edycji on-line ponad 40 naukowców, ekspertów i praktyków skoncentrowanych na świetle dziennym spotka się, aby odpowiedzieć na jedno, zasadnicze pytanie: czy możemy wypełnić lukę pomiędzy wynikami badań a rynkową praktyką w wykorzystywaniu w budownictwie światła dziennego dla dobra ludzi i planety? W bogatym programie znajdą się również prezentacje inspirujących realizacji z Europy, Ameryki oraz Azji. Dowiemy się jak pandemia zmieniła nasze myślenie o świetle w architekturze, a także w jaki sposób światło wpływa na zdrowie. W jaki sposób dobrze edukować nt. światła dziennego? A także wiele aspektów praktycznych takich jak: projektowanie parametryczne, narzędzia symulacyjne, kontrola światła, zjawisko olśnienia oraz znaczenie kontaktu z otoczeniem.

Prelegenci konferencji Build For Life

W konferencji weźmie udział ponad 90 prelegentów - architektów, deweloperów, inżynierów, projektantów, planistów i innych specjalistów z branży. Wśród nich znajdą się:

 • Joseph Allen, dyrektor programu zdrowych budynków w Harvard Chan School;
 • Jakob Strømann-Andersen, architektka i partnerka w pracowni Henning Larsen Architects, która współprojektowała The Cube dla firmy VELUX;
 • Eleonora Brembilla, ekspertka ds. oświetlenia (dziennego) i adiunkt na Wydziale Architektury TU Delft
 • Natalia Sokół z Politechniki Gdańskiej, która specjalizuje się we wdrażaniu strategii projektowania z wykorzystaniem światła dziennego w urbanistyce. 
 • Profesorka Lidia Morawska, jedyna ze 100-najbardziej wpływowych ludzi 2021 roku według miesięcznika Time, która jest specjalistką od jakości powietrza i jego wpływu na zdrowie. Zyskała uznanie za stworzenie interdyscyplinarnej grupy badawczej, która opracowała znaczenie transmisji cząstek zawierających wirus SARS-CoV-2 w powietrzu oraz rodzące to ryzyko dla zdrowia.
 • Juri Troy, austriacki architekt, który w swoim wystąpieniu skupi się na tym, dlaczego dobry projekt ma znaczenie dla zrównoważonego rozwoju i długowieczności.
 • Sinus Lynge i Camilla van Deurs poruszą równie interesujący temat: architekci będą dyskutować o tym, jak możemy budować społeczności, które wspierają ludzi i planetę. Każda z sesji będzie transmitowana na żywo ze studia telewizyjnego w Kopenhadze i będzie można ją śledzić online.

źródło i zdjęcia: VELUX Polska Sp. z o.o.

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT