Grupa VELUX wyróżniona w konkursie Regionalne Orły Eksportu

Grupa VELUX została doceniona za wkład w polski eksport i otrzymała wyróżnienie w konkursie Regionalne Orły Eksportu Województwa Wielkopolskiego. Laureatów ogłoszono podczas konferencji poświęconej tej tematyce, która odbyła się 26 kwietnia w Poznaniu.

Grupa VELUX wyróżniona w konkursie Regionalne Orły Eksportu

Wielkopolska jest ważnym punktem na mapie polskiego eksportu. Grupa VELUX ma w tym duży udział - jesteśmy liderem w produkcji i eksporcie okien w Polsce, a dwie nasze fabryki w Gnieźnie odgrywają tu znaczącą rolę. Jesteśmy dumni z przyznanego wyróżnienia, które potwierdza nasz olbrzymi wkład w sukces polskiego eksportu okien - mówi Jerzy Pęczak, dyrektor fabryki okien VELUX w Gnieźnie.

W Gnieźnie znajdują się dwa zakłady należące do Grupy VELUX - fabryka okien przy ul. Słonecznej 29 oraz fabryka okuć przy ul. Kolejowej 7. Łączna powierzchnia hal produkcyjno-magazynowych to prawie 72 tys. metrów kwadratowych. W ciągu ostatnich czterech lat (2012-2015) Grupa zainwestowała w rozwój produkcji okien w naszym kraju prawie 500 mln zł. Duża część tych inwestycji dotyczyła modernizacji i rozbudowy fabryk w Gnieźnie, dzięki czemu obecnie są tam produkowane nowoczesne, energooszczędne okna Nowej Generacji.

W ubiegłym roku firma rozbudowała również fabrykę okuć. Wszystkie te działania wpłynęły znacząco na poszerzenie asortymentu i potencjału produkcyjnego w gnieźnieńskich zakładach. Produkty z polskich fabryk VELUX trafiają na eksport głównie na rynki: niemiecki, francuski, brytyjski i skandynawski. Blisko 1/4 wartości całego polskiego eksportu okien jest realizowana przez Grupę VELUX i spółki siostrzane. Łączna wartość produkcji Grupy VELUX i spółek siostrzanych w Polsce wynosi ponad 1,5 mld zł.

Konkurs Regionalne Orły Eksportu organizowany jest przez dziennik "Rzeczpospolita" i ma charakter ogólnopolskiego cyklu wydarzeń. Celem przedsięwzięcia jest promocja eksportu i zachęcanie firm do otwierania się na zagraniczne rynki. Według prognoz KUKE (Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych) w 2016 cały polski eksport powinien sięgnąć 186,3 mld euro.

źródło i zdjęcie: VELUX

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE