Okno do łazienki na poddaszu

Jakie okno dachowe najlepiej nadaje się do łazienki?

Wybierając okno do łazienki należy przede wszystkim zwrócić uwagę, czy jest ono odporne na wilgoć. Jeśli łazienka znajduje się na poddaszu, to najłatwiejszym sposobem doświetlenia jej, będzie zamontowanie okien połaciowych.

Z myślą o pomieszczeniach wilgotnych, takich jak łazienki powstały okna o podwyższonej odporności na wilgoć, wykonane w technologii rdzenia drewnianego pokrytego ciśnieniowo odpornym na wilgoć poliuretanem - GGU. VELUX oferuje okna obrotowe (z osią obrotu w połowie wysokości skrzydła) oraz okna uchylno obrotowe. Wszystkie okna mają możliwość obrotu skrzydła o 180° i posiadają zasuwkę blokującą, dzięki czemu ich mycie jest wygodne i całkowicie bezpieczne.

Jeśli chcemy się odgrodzić od nieatrakcyjnego widoku za oknem, lub okien sąsiadów dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie w oknach połaciowych szyby ornamentowej. Okno GGU z szybą ornamentową energooszczędną (dostępne w 16 rozmiarach).

Okna połaciowe mogą być instalowane w każdym niemal miejscu połaci dachowej, jeśli tylko zachowane są wymogi konstrukcyjne niezbędne przy montażu. Zasadą jest umieszczanie okien w przestrzeniach pomiędzy krokwiami (rozstaw krokwi powinien być o 6 cm większy niż szerokość okna). Długość okna zależy od stopnia nachylenia dachu.{logo}

Dachy bardziej strome wymagają zainstalowania okien krótszych i przeciwnie dachy bardziej płaskie wymagają okien dłuższych. Zaleca się, by powierzchnia szyb w oknach do poddaszy stanowiła ok. 10% powierzchni podłogi pomieszczenia, które mają doświetlać.

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE