Linia wkładów powietrznych VN - nowość Kratki.pl

Firma Kratki.pl i stworzyła luksusowy wkład kominkowy z podwójnym przeszkleniem, efektownym wykończeniem oraz drzwiami otwieranymi do góry. Kominek to również urządzenie grzewcze, które powinno spełniać obowiązujące normy i dyrektywy. Każdy z produktów dostosowany jest do wymagań EkoProjektu.

Linia wkładów powietrznych VN - nowość Kratki.pl

Wkłady kominkowe serii VN spełniają restrykcyjną normę BImSchV 2, która wyznacza maksymalną emisję CO - jest to jedynie 0,09%, a więc proces spalania jest bezpieczny dla zdrowia użytkowników oraz środowiska.

Wkład kominkowy - wygodny mechanizm otwierania z dociskiem

Drzwi w modelach VN pracują w systemie li9-up - szyba unoszona do góry. Poruszają się one na ogniotrwałych łożyskach wzdłuż, zamontowanych w futrynie prowadnic ślizgowych, co gwarantuje ich lekką, cichą i bezawaryjną pracę. Ruch drzwiczek przebiega w odległości paru milimetrów od korpusu, co zapobiega uszkodzeniu uszczelnienia. Zamykane drzwi są wtłaczane z dużą siłą w głąb futryny, dzięki czemu palenisko jest całkowicie szczelne. Producent zadbał również o bezpieczeństwo, stosując tzw. blokadę rodzicielską, chroniącą przed niepowołanym otwarciem drzwi ku górze. Rama wkładu wykonana jest ze specjalnego zamkniętego profilu, co sprawia, że są stabilne i wytrzymałe na naprężenia występujące podczas pracy w wysokich temperaturach. Dzięki podnoszonym i opuszczanym drzwiom, które zatrzymują się w wybranym punkcie, można jednorazowo załadować odpowiednią ilość drewna. Dodatkowy mechanizm, umożliwiający boczne otwarcie drzwi, co ułatwia ich czyszczenie oraz utrzymanie paleniska w czystości. Drzwi wkładów wyposażone są w pojedynczą, dekoracyjną szybę typu Glass, dzięki której wygląda elegancko i nowocześnie. Wkłady VN dostępne są w dwóch wersjach przeszklenia: prawym lub lewym.

Wysoka wydajność wkładu kominkowego serii VN i komfortowa obsługa

Zarówno korpus, jak i front wkładu wykonane zostały z wysokiej jakości stali przystosowanej do pracy w wysokich temperaturach. Komora spalania wyłożona jest udoskonalonym materiałem AcumoXe. Charakteryzuje go wysoka odporność na negatywne oddziaływania podczas pracy w agresywnym środowisku takim jak popiół, sadza. Ten doskonały materiał, będący mieszanką szamotu i betonu, ułatwia utrzymanie wysokiej temperatury wewnątrz wkładu. Nie tylko akumuluje ciepło, ale tuż po wygaszeniu paleniska powoli i równomiernie oddaje je całą swoją powierzchnią, nawet przez kilka godzin. Jego gładka, biała powierzchnia efektownie prezentuje się wewnątrz kominka. Urządzenie posiada potrójny system dopowietrzania komory spalania, dzięki temu spalanie drewna we wkładzie jest ekologiczne, a co najważniejsze ekonomiczne.

VN posiada wbudowany dolot powietrza fi 125 mm, natomiast sam króciec dolotu znajduje się w podłodze wkładu. Regulacja odbywa się za pomocą wbudowanej przepustnicy ustawianej jednym regulatorem znajdującą się poniżej drzwiczek, co wyklucza błędy w niewłaściwym użytkowaniu. Dodatkową zaletą wkładu jest obniżone palenisko, wyjmowany ruszt oraz popielnik, które ułatwiają codzienną obsługę i utrzymanie wkładu w czystości. System rewizji wewnętrznej umożliwia prowadzenie działań serwisowych od wewnątrz paleniska bez konieczności niszczenia zabudowy kominka.

Wkłady kominkowe z serii VN zwracają uwagę nowoczesnym designem i estetyką wykończenia. Zachwycają harmonijną wizją ognia, nadając wnętrzu niepowtarzalny styl. Link do filmu o produkcie: https://budownictwob2b.pl/instalacje

Zalety wkładu kominkowego serii VN:

  • spełnia wymogi EkoProjektu oraz BImSchV 2,
  • system Li9-up z dociskiem oraz możliwością bocznego otwarcia,
  • komora wyłożona udoskonalonym materiałem AcumoXe,
  • prowadnice ślizgowe,
  • dekoracyjna szyba typu Glass,
  • potrójny system dopowietrzenia komory spalania,
  • wbudowany dolot powietrza,
  • system czystej szyby,
  • ogniotrwałe łożyska,
  • rewizja wewnętrzna.

źródło i zdjęcie: Kratki.pl

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT