Międzynarodowy Dzień Elektryka

Benjamin Franklin udowodnił, że ciała naelektryzowane jednakowo się odpychają, zaś naelektryzowane różnoimiennie - przyciągają. Choć z mechanizmami fizyki ciężko dyskutować, jest jeden dzień w roku kiedy prawo w pewnym sensie działa na odwrót. Fachowcy wszystkich krajów - łączcie się! 10 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Elektryka.

Międzynarodowy Dzień Elektryka

Twierdząc, że bez prądu świat byłby nieco trudniejszym miejscem do życia, Ameryki pewnie nie odkryjemy. Choć samego zjawiska nie widzimy gołym okiem, trudno przecenić jego znaczenie w codziennym funkcjonowaniu praktycznie każdego z nas. W końcu gdyby nie energia elektryczna, prawdopodobnie nie czytalibyśmy nawet tego tekstu! Podobnie jest z elektrykami, w przypadku których częściej widzi się efekty ich pracy, niż ich samych. Dziś warto ten stan rzeczy zmienić.

Czego można życzyć profesjonalnym elektrykom? Przede wszystkim - żeby podczas wykonywania swoich zadań i obowiązków zawsze byli bezpieczni. Zdrowie i życie w obszarze pracy pod napięciem to wartości nadrzędne. Na bezpieczeństwo składa się jednak wiele czynników, a dobre praktyki warto czerpać z każdego źródła. W dniu takim jak dziś, zespół Wiha życzy więc wszystkim elektrykom.

Po pierwsze - dobrej organizacji oraz racjonalnych, świadomych i sumiennych pracodawców. Bo tak naprawdę to od nich zaczyna się odpowiedzialność za stan bezpieczeństwa i higieny w zakładzie pracy, niezależnie od jego wielkości i liczby zatrudnianych pracowników.

Po drugie - stałego rozwoju zawodowego oraz doskonalenia wiedzy w zakresie bezpieczeństwa w ramach regularnych szkoleń i warsztatów. Pamiętajmy: lepiej sięgać po porady ergonomistów i specjalistów BHP, niż lekarzy i rehabilitantów!

Po trzecie - narzędzi, na których można polegać. Życzymy Wam tego jak specjaliści specjalistom. Dobrze wiemy, co dla elektryka znaczy wygoda, ergonomia i bezpieczeństwo, dlatego pozwólcie swoim narzędziom pracować za Was.

Po czwarte i ostatnie - satysfakcji z wykonywanej pracy.

Drodzy fachowcy, odrzućcie wszelkie troski i napięcia. Wszystkiego najlepszego z okazji Międzynarodowego Dnia Elektryka!

źródło i zdjęcie: Wiha

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT