Główne problemy związane z etykietowaniem elementów infrastruktury:
- Błędy w użytkowaniu sprzętu znajdującego się w siedzibach firm i instytucji
- Naruszenie wewnętrznej polityki organizacji
- Naruszenie norm BHP
- Błędy w procesach testów, certyfikacji lub dokumentacji sprzętu
- Niezgodność z wymogami firm ubezpieczeniowych
- Chaos podczas ćwiczeń ewakuacyjnych lub sytuacji zagrożenia
Jak wynika z badania, 78 procent elektryków i instalatorów oznacza elementy infrastruktury etykietami, ale aż 45 procent nanosi na nie oznaczenia pisemnie, co może skutkować błędami i nietrwałością oznaczeń. Okazuje się przy tym, że stosowanie etykiet wśród elektryków i personelu technicznego w ciągu ostatnich trzech lat wzrosło o prawie 50 procent. Szacuje się, że w ciągu kolejnych trzech lat etykietowanie przedmiotów znajdujących się na wyposażeniu organizacji będzie coraz bardziej popularne.
Wyniki ankiety pokazują, że technologia odgrywa ważną rolę w pracy elektryków i elektroinstalatorów - 93 procent pracowników używa smartfonów w celach służbowych, a 62 procent z nich korzysta przy tym z aplikacji profesjonalnych. 28 procent użytkowników polega na nowych technologiach aby oznakować przedmioty w zgodzie z obowiązującymi przepisami.
Drukarki etykiet klasy przemysłowej to ważne narzędzia w pracy instalatorów, elektryków oraz monterów sieci teleinformatycznych, telekomunikacyjnych, jak również monterów systemów audio-wideo i bezpieczeństwa. Urządzenia te znacząco usprawniają proces oznaczania przedmiotów i elementów infrastruktury, dzięki czemu jest on szybszy, łatwiejszy i, co najważniejsze, bezpieczniejszy. Etykiety tworzone za pomocą specjalistycznych drukarek oferują wysoką jakość, trwałość oraz możliwość personalizacji oznaczeń - 30 procent ankietowanych użytkowników drukuje na nich elementy takie jak firmowe logotypy, oznaczenia imienne czy dane kontaktowe.
źródło: Brother
zdjęcie: ze zbiorów Redakcji
Komentarze