Ponad 45 procent elektryków i elektroinstalatorów tworzy etykiety odręcznie

Wielu elektryków i instalatorów ma problemy z niską trwałością etykiet, wynikającą z nieprawidłowego sposobu oznaczania przedmiotów będących na wyposażeniu firm i instytucji. Badanie, przeprowadzone przez agencję badawczą Rainmakers CSI na grupie 1024 ekspertów z Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Włoch pomiędzy sierpniem 2015 r. a marcem 2016 roku, pozwoliło zidentyfikować sześć głównych problemów związanych z etykietowaniem elementów infrastruktury.

Ponad 45 procent elektryków i elektroinstalatorów tworzy etykiety odręcznie

Główne problemy związane z etykietowaniem elementów infrastruktury:

  1. Błędy w użytkowaniu sprzętu znajdującego się w siedzibach firm i instytucji
  2. Naruszenie wewnętrznej polityki organizacji
  3. Naruszenie norm BHP
  4. Błędy w procesach testów, certyfikacji lub dokumentacji sprzętu
  5. Niezgodność z wymogami firm ubezpieczeniowych
  6. Chaos podczas ćwiczeń ewakuacyjnych lub sytuacji zagrożenia

Jak wynika z badania, 78 procent elektryków i instalatorów oznacza elementy infrastruktury etykietami, ale aż 45 procent nanosi na nie oznaczenia pisemnie, co może skutkować błędami i nietrwałością oznaczeń. Okazuje się przy tym, że stosowanie etykiet wśród elektryków i personelu technicznego w ciągu ostatnich trzech lat wzrosło o prawie 50 procent. Szacuje się, że w ciągu kolejnych trzech lat etykietowanie przedmiotów znajdujących się na wyposażeniu organizacji będzie coraz bardziej popularne.

Wyniki ankiety pokazują, że technologia odgrywa ważną rolę w pracy elektryków i elektroinstalatorów - 93 procent pracowników używa smartfonów w celach służbowych, a 62 procent z nich korzysta przy tym z aplikacji profesjonalnych. 28 procent użytkowników polega na nowych technologiach aby oznakować przedmioty w zgodzie z obowiązującymi przepisami.

Drukarki etykiet klasy przemysłowej to ważne narzędzia w pracy instalatorów, elektryków oraz monterów sieci teleinformatycznych, telekomunikacyjnych, jak również monterów systemów audio-wideo i bezpieczeństwa. Urządzenia te znacząco usprawniają proces oznaczania przedmiotów i elementów infrastruktury, dzięki czemu jest on szybszy, łatwiejszy i, co najważniejsze, bezpieczniejszy. Etykiety tworzone za pomocą specjalistycznych drukarek oferują wysoką jakość, trwałość oraz możliwość personalizacji oznaczeń - 30 procent ankietowanych użytkowników drukuje na nich elementy takie jak firmowe logotypy, oznaczenia imienne czy dane kontaktowe.

źródło: Brother
zdjęcie: ze zbiorów Redakcji

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT