Victaulic wprowadza na rynek grupę kształtek FireLock™ Installation-Ready™

Victaulic, wiodący globalny producent systemów mechanicznego łączenia rur i systemów przeciwpożarowych wprowadził na rynek nową grupę produktową do instalacji - kształtki FireLock™ Installation-Ready™. Kształtki, obejmujące kolana 45° i 90° oraz trójniki wymagają mniejszej liczby śrub, co w rezultacie oznacza szybszą i łatwiejszą instalację i konserwację, a także bezpieczniejsze i bardziej efektywne miejsce montażu.

Victaulic wprowadza na rynek grupę kształtek FireLock™ Installation-Ready™

Przy takim samym stopniu uproszczenia instalacji, jak w przypadku popularnego sztywnego łącznika FireLock EZ™ typu 009N i wygodzie, jaką daje konstrukcja jednoelementowa, nowe kształtki umożliwiają szybsze i łatwiejsze połączenia rur, bez konieczności ich rozkręcania.

Standardowe rury rowkowane i akcesoria łatwo się łączy - wystarczy jedynie wepchnąć kolano Installation-Ready™ na rurę i dokręcić trzy śruby zamiast standardowych czterech, w ten sposób eliminując dwa dodatkowe etapy (faza przygotowania i podnoszenia) oraz skracając o ponad połowę czas instalacji w porównaniu do konwencjonalnych systemów.  Dodatkowo nowe trójniki łączone są teraz na czterech zamiast sześciu śrubach.

Kształtki Victaulic FireLock Installation-Ready to również mniej części na miejscu instalacji, minimalna ilość zapasów i minimalny czas na przenoszenie materiałów, co oznacza również mniejszą liczbę wejść po drabinie dla instalatora tryskaczy. Dodatkowo oprócz mniejszej liczby elementów, kształtki gotowe do instalacji nie mają luźnych części, które mogą spaść lub zagubić się, co minimalizuje zapasy materiałowe i przenoszenie materiałów na miejscu montażu, w rezultacie minimalizując także ryzyko zranienia.

Kształtki Victaulic FireLock Installation-Ready zmieniły sposób planowania i rozmieszczenia instalacji przeciwpożarowych w sytuacjach, kiedy priorytetami są bezpieczeństwo, szybkość instalacji, wydajność i niezawodność, mówi Piotr Walawender, Inżynier Sprzedaży Victaulic Polska. Kształtki typu Installation-Ready to logiczny postęp produktowy dla naszych klientów. Nowe jednoelementowe kształtki wymagają mniejszej liczby etapów przy procesie montażu, co w konsekwencji prowadzi do szybszego łączenia rur i do zmniejszenia do 75% zapasów materiałowych na miejscu budowy, wykonawcy mogą zoptymalizować wielkość ekipy montażowej i poprawić zarządzanie ryzykiem pracy, co wpływa na poprawę niezawodności tego rozwiązania.

Armatura Victaulic FireLock Installation-Ready nr 101 (kolano 90°), 102 (trójnik), 103 (kolano 45°) są dostępne w rozmiarach 1 ¼ - 2 ½ cale/DN32-DN65.

Więcej informacji na ten temat znajduje się pod adresem www.victaulicfire.com.

źródło: Victaulic

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT