Oczyszczalnie OPmicroMBBR z oferty Gama Plastic

W rozwiązaniu zastosowano biologiczną metodę oczyszczania ścieków z zastosowaniem ruchomego złoża napowietrzanego. Oczyszczalnia wyposażona jest w urządzenia automatyki i sterowania zapewniające stabilny przebieg procesów oczyszczania.

Oczyszczalnie OPmicroMBBR z oferty Gama Plastic

Biologiczne oczyszczanie ścieków polega na przetwarzaniu i usuwaniu zanieczyszczeń przez błone biologiczną tzw. biofilm, który narasta na elementach kształtek z tworzywa w całej objętości zbiornika reaktora. Kształtki wypełnienia zostały zaprojektowane tak, aby utworzyć jak największą powierzchnię czynną - 800 m2/m3 dla błony biologicznej i optymalne warunki do życia dla różnych kultur mikroorganizmów. Zawieszony na cylindrycznych kształtkach biofilm jest mieszany w komorze reaktora biologicznego za pomocą sprężonego powietrza z dmuchawy membranowej.

Biologiczne oczyszczanie ścieków polega na przetwarzaniu i usuwaniu zanieczyszczeń przez błone biologiczną tzw. biofilmBłona biologiczna zaczyna narastać w przeciągu już kilku godzin po rozpoczęciu procesu oczyszczania Mikroorganizmy, które biorą udział w procesie oczyszczania wytwarzają kleiste substancje, przyczepiające się do nośników i zaczynają tworzyć wysokowydajny biofilm. Biofilm, pokrywający powierzchnię kształtek, ma znakomite warunki rozwoju, zapewniony optymalny dopływ tlenu i substancji organicznychdo bakterii i mikroorganizmów.

Zastosowanie złoża ruchomego zapewnia stabilną pracę oczyszczalni,przyjecie większych ładunków zanieczyszczeń oraz pomniejszenie kubatury reaktorów biologicznych. Dodatkową zaletą jest brak konieczności recyrkulacji osadu, samo-oczyszczanie, wysoka odporność na zmiany pH i temperatury, możliwość zastosowania technologii do każdego kształtu reaktora, wysoką wytrzymałość nośników do 20 lat, redukcję osadu nadmiernego nawet o 50%.

źródło i zdjęcia: Gama Plastic


Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT