Poznaj innowacyjne rozwiązanie Armatury

Nasi wyjątkowi konstruktorzy opracowali aluminiowy grzejnik, dający możliwość montażu przewodów wody bezpośrednio od dołu grzejnika. Możemy się pochwalić faktem, że jesteśmy jedynym  z nielicznych producentów tego modelu grzejnika.

Poznaj innowacyjne rozwiązanie Armatury

Nasze rozwiązanie zostało zgłoszone do Urzędu Patentowego. Rozwiązanie to, nie tylko pozytywnie wpływa na estetykę pomieszczenia, w którym znajduje się grzejnik, ale również ułatwia proces instalacji. Pozwala bowiem ograniczyć liczbę przewodów niezbędnych do jego montażu. Na temat szczegółów powstawania tego rozwiązania i zaletach naszego innowacyjnego produktu rozmawialiśmy z Markiem Tolińskim – specjalistą ds. rozwoju produktu.

Skąd wziął się pomysł na grzejnik z dolnym podłączeniem?
W głównej mierze zadecydowało o tym zapotrzebowanie rynku instalacyjnego na nowoczesne, estetyczne iuniwersalne podłączenia grzejników aluminiowych do instalacji grzewczej wyprowadzonej z podłogi lub od strony ściany. Dolne podłączenie nawiązuje również do ogólnej tendencji rozwiązań projektowych i technicznych sieci grzewczych, stosowanych w nowym budownictwie. Grzejnik zasilany od dołu przez przyłącza kątowe proste (z podłogi) i kątowe (od ściany) wygląda nowocześnie, wpisując się tym samym we współczesne trendy wnętrzarskie, bazujące na minimalistycznym wzornictwie.

Jak wygląda proces tworzenia grzejnika?
Będąc świadomymi potrzeby wprowadzenia na rynek innowacyjnego grzejnika z dolnym podłączeniem, rozpoczęliśmy prace nad projektem tego typu modelu i kompatybilnych zespołów przyłączeniowych. Sam proces tworzenia rozpoczęło opracowanie koncepcji pojedynczego elementu, zmieniającego zasadę bocznego podłączenia – na podłączenie wody zasilającej i wypływającej od dołu, realizowanego w jednym członie grzejnika.

Pierwszy etap projektu zakończyło wykonanie odlewów prototypowych członu grzejnika i zespołów przyłączeniowych. Techniczne badania funkcjonalne i montażowe potwierdziły przyjętą koncepcję rozwiązania z dolnym podłączeniem realizowanym w jednym członie.

Po przeprowadzeniu badań w zewnętrznym Laboratorium Badawczym, jak również zgłoszeniu rozwiązania technicznego w Urzędzie Patentowym RP, wprowadziliśmy na rynek oczekiwany wyrób. Tym samym umożliwiliśmy nie tylko zastosowanie elementu do podłączenia modeli G500F w nowym budownictwie, ale także ułatwiliśmy wymianę starych wariantów stalowych i zastąpienie ich nowoczesnymi grzejnikami aluminiowymi.

W czym pomaga innowacyjne rozwiązanie Armatury?
Wprowadzenie na rynek uniwersalnego zasilania grzejnika od dołu w wersji ściennej lub podłogowej rozwiązuje wiele problemów technicznych występujących dotychczas podczas wymiany starych wariantów stalowych czy panelowych na nowoczesne modele aluminiowe. Zastosowanie uniwersalnych przyłączy o rozstawie 50 mm umożliwia podłączenie instalacji grzewczej do jednego elementu, zarówno dla zestawu grzejnika z prawym, jak i lewym członem zasilającym.

Równocześnie krzyżowe rozwiązanie zespołów przyłączeniowych pozwala na łatwe podłączenie urządzenia w sytuacji, kiedy instalacja cechuje się zmienionym wyprowadzeniem wody ciepłej i zimnej. Wykorzystanie uniwersalnych przyłączy krzyżowych prostych lub kątowych oraz możliwość montażu członów zasilających z prawej lub lewej strony grzejnika decyduje o innowacyjności i unikatowości rozwiązania Armatury Kraków

źródło i zdjęcia: Grupa Armatura


Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT