Nowa era kotłów z podajnikiem na paliwa stałe

Dotychczasowe konstrukcje kotłów na paliwa stałe z automatycznym podawaniem paliwa, dzięki zastosowaniu paleniska retortowego można porównać do próby zagotowania wody w czajniku, który znajduje się ponad metr nad palnikiem. Oczywiście stanie się to możliwe ale dopiero wtedy gdy temp w pomieszczeniu przekroczy 100°C ekonomicznie mało uzasadnione.

Nowa era kotłów z podajnikiem na paliwa stałe

Kocioł Sztoker® dzięki wyeliminowaniu paleniska retortowego przekazuje energię ze spalania paliwa od razu do czynnika grzewczego jakim jest woda, poprzez zastosowanie odpowiedniego kształtu wymiennika już w najbliższym sąsiedztwie rusztu, na którym przebiega proces spalania.

Zapewnia to wysoką sprawność cieplną kotła oraz bezpośrednie nagrzewanie wody powracającej z instalacji grzewczej dzięki czemu ograniczono do minimum tzw. „roszenie” nawet przy pracy z minimalnymi temperaturami. Oczywiście nadal odzyskiwane jest ciepło zawarte w spalinach dzięki specjalnej konstrukcji wymiennika.

Specjalna konstrukcja podajnika ślimakowego pozwala na spalanie rożnych paliw bez konieczności wymiany ślimaka, znikome opory przy transporcie paliwa wydłużają żywotności ślimaka podającego, nie ma wiec obaw o szybkie wytarcie się łopatek. Ryzyko zerwania zawleczki zabezpieczającej też jest znikome. Daje to nam w pełni zadowolonego klienta, który nie musi się martwic czy w opale nie znajdzie się kamień, kawałek drewna lub metalu.

Konstrukcja bryły kotła jest wynikiem dostosowania jej do uwag płynących z rynku, zarówno od instalatorów jak i użytkowników. Wyjście spalin usytuowane w górnej części kotła umożliwia dowolną konfigurację podłączenia do przewodu kominowego a zbiornik paliwa umieszczony z tyłu kotła można dowolnie obracać zapewniając klientowi optymalny dostęp do zasypu paliwa.Konstrukcja mocowania wszystkich drzwiczek umożliwia ich obrót w prawą lub lewą stronę dzięki czemu można dostosować kocioł do warunków panujących w każdej kotłowni.

Duża cześć wymiennika wykonana jest z profili giętych dzięki czemu zmniejszyła się ilość złączy spawanych a co za tym idzie możliwość wystąpienia pęknięć w wyniku naprężeń. Praktyczna bezobsługowość procesu spalania oraz łatwość czyszczenia kotłów Sztoker pozwala nam zarekomendować go każdemu klientowi dla którego liczy się czas oraz komfort jego i domowników. Wszystkie rozwiązania konstrukcyjne są chronione patentem.

Zalety kotła Sztoker®:

 • Kocioł z automatycznym podawaniem paliwa z zasobnika,
 • Możliwość spalania rożnego rodzaju paliw, jako dodatku do eko-groszku; miał węglowy, pelet, zboża,
 • Brak palnika retortowego a co za tym idzie brak oporów podczas dostarczania paliwa na palenisko,
 • Dłuższa żywotność zespołu podającego,
 • Specjalna, opatentowana konstrukcja ślimaka podającego zmniejsza do minimum ryzyko zerwania zabezpieczenia zespołu podającego,
 • Kocioł może pracować z minimalna temp 40˚C,
 • Brak tzw. „punktu rosy” dzięki specjalnej, opatentowanej budowie paleniska, woda z instalacji wraca bezpośrednio w okolice paleniska gdzie jest od razu nagrzewana,
 • Sterownik COBRA PID II – dzięki systemom Automatycznej Korekcji Dawki /korekcja dawki paliwa w zależności od wartości energetycznej +- 33% od nastawionej/ orazSystemowi Elastycznego Spalania /poprawne spalanie paliwa o kaloryczności +- 15% od nastawionej/ uzyskuje się  oszczędność paliwa do 20% w stosunku do zwykłego sterowania,
 • Algorytm PID II pozwala na pracę kotła nawet z mocą 2% mocy nominalnej bez szkody dla kotła i komina,
 • Klient ustawia tylko temperaturę zadaną wody w instalacji lub temperaturę pomieszczenia w przypadku korzystania ze sterownika pokojowego, a co za tym idzie nie ma konieczności zmiany ustawień w przypadku nowej dostawy paliwa,
 • Klient nie spędza w kotłowni czasu tracąc go na ustawianie dawki paliwa, przerw w podawaniu, mocy dmuchawy itp. itd.,
 • Sterownik posiada funkcje CWU która umożliwia w okresie letnim grzanie tylko wody w bojlerze,
 • W zestawie znajduje się komplet czujników oraz wtyki przyłączeniowe,
 • Sprawność kotła na poziomie 89% oraz atest ekologiczny.

źródło i zdjęcie: Komiz

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT