Zawory antyskażeniowe marki Gebo Valve

Stosowanie zaworów antyskażeniowych w instalacjach wodociągowych jest w Polsce obowiązkiem. Każdy profesjonalny instalator stosuje zawory antyskażeniowe, jako urządzenia zabezpieczające instalacje wewnętrzne i zewnętrzne wody pitnej przed zanieczyszczeniem w wyniku przepływu zwrotnego.

Zawory antyskażeniowe marki Gebo Valve

Wybór właściwego zaworu antyskażeniowego nie jest oczywisty. Zgodność z wymaganiami technicznymi i jakościowymi podanymi w normach musi zostać potwierdzona udokumentowanymi badaniami popartymi odpowiednim certyfikatem np. DVGW, wymagane jest również dopuszczenie do kontaktu zaworu z wodą pitną, czyli atest PZH .

Firma Gebo posiada w sprzedaży zawory wysokiej jakości, które uniemożliwiają zanieczyszczenie wody, odcinając od wodociągu głównego instalację, z której przepływ wsteczny może spowodować zanieczyszczenie. Jako jedyni na rynku polskim Gebo oferuje zawory antyskażeniowe z niewznoszącym trzpieniem, które znacznie ułatwiają montaż zwłaszcza w trudnych warunkach (mała przestrzeń montażowa lub miejsca trudno dostępne).

Są to zawory Gebo Valve, typ 1630 z grupy EA. Zawory te działają mechanicznie, wyposażone w zamknięcie umożliwiające przepływ wody tylko w jednym kierunku. Zawór otwiera się automatycznie kiedy ciśnienie od strony sieci jest większe od ciśnienia od strony instalacji. W przypadku gdy ciśnienie po stronie odpływu jest większe lub przepływu nie ma, zawór jest zamykany automatycznie przez sprężynę. Inne cechy szczególne zaworów to: podwójne uszczelnienie głowicy; otwór spustowy i dwa otwory rewizyjne i możliwość nadzoru wody na otwartym przepływie, a także to co wyróżnia zawór Gebo od innych: niewznoszący trzpień.

Dane techniczne: ciśnienie: PN10, temperatura: do 90°C. Produkowane w UE zgodnie z normami: PN-EN 1213:2001, PN-EN13959:2005 i PN-EN 15096:2008. Certyfikaty: DVGW oraz atest higieniczny PZH.

Gebo Technika International Sp. z o.o.

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
PRODUKTY FIRMY
Gebo Technika International Sp. z o.o.
Gebo Technika International Sp. z o.o.
Gebo Technika International Sp. z o.o.
Gebo Technika International Sp. z o.o.
Gebo Technika International Sp. z o.o.
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT