Oczyść swój system z siłą cyklonu. Pneumatex prezentuje automatyczny separator zanieczyszczeń Zeparo Cyclone

Odkładający się kamień i osady powstałe na skutek wytrącania się związków chemicznych z twardej wody stanowią jedno z największych zagrożeń dla wydajności i bezawaryjnej pracy systemów ogrzewania i chłodzenia. Zaniedbanie instalacji prowadzić może do przedwczesnego uszkodzenia newralgicznych elementów - pompy, kotła, zaworów czy liczników, niosąc za sobą koszty naprawy całego systemu.

Oczyść swój system z siłą cyklonu. Pneumatex prezentuje automatyczny separator zanieczyszczeń Zeparo Cyclone

W trosce o spokojny sen użytkowników i prawidłową pracę instalacji, IMI Pneumatex wprowadził na rynek Zeparo Cyclone - automatyczny separator do usuwania zanieczyszczeń oraz cząstek magnetytu.

Schemat: przyczyna i skutek

Osady mineralne, składające się z węglanów wapnia i magnezu, które najczęściej odkładają się w systemach grzewczych czy chłodzących, są w zasadzie nierozpuszczalne. Czynniki sprzyjające reakcjom chemicznym zachodzącym w rurach, takie jak wysoka twardość wody, pH i temperatura sprawiają, że popularnie zwanego „kamienia”, odkłada się w systemie coraz więcej. Prowadzi to do powstawania rozległych zatorów, zauważalnych strat wydajności czy uszkodzenia poszczególnych elementów na skutek dobrze znanej instalatorom korozji. Jednym z największych wrogów przepustowości rur jest magnetyt, powstały poprzez łączenie się tlenków żelaza z piaskiem i osadami mineralnymi, przybierający postać czarnej mazi, która skutecznie ogranicza swobodny przepływ wody.

Na ratunek rurom

Zeparo Cyclone to innowacyjne rozwiązanie od IMI Pneumatex, które w znacznym stopniu redukuje ilość zanieczyszczeń powstających w systemie. Urządzenie minimalizuje ilość cykli, niezbędnych do usunięcia szkodliwego kamienia. Skuteczność separacji wzrasta wraz ze wzrostem prędkości przepływu, a nagromadzone zanieczyszczenia mogą być w łatwy sposób odprowadzone za pomocą zaworu spustowego.

Cyclone – jak działa wydajna separacja?

Technologia Cyclone łączy funkcję izolacji termicznej oraz separacji cząstek magnetycznych, ogranicza konieczność konserwacji wyposażenia instalacji, a tym samym redukuje koszty eksploatacji systemu w pełnym cyklu jej żywotności. Istotą działania technologii są siły odśrodkowe, które powodują separację cząstek. Różnica gęstości pomiędzy cząstkami wody i zanieczyszczeń (które mają większą gęstość) powoduje odseparowanie osadu, który odkłada się na zewnętrznej ściance Zeparo. Unikalne połączenie bardzo silnego magnesu wewnątrz izolacji sprawia, że wszystkie cząstki będą poruszać się w kierunku odśrodkowym, ze względu na efekt cyklonu, czyli dokładnie tam, gdzie umieszczono magnesy. Technologia ukierunkowanego przepływu transportuje osad do komory zbierającej, którą wystarczy w łatwy sposób wypłukać. Zwiększenie efektywności działań separatora zapewnia połączenie siły grawitacji i siły odśrodkowej.

Takie rozwiązanie gwarantuje długoletnią, bezawaryjną przepustowość rur i wydajność całego sytemu grzewczego i chłodzącego.

Dane techniczne Zeparo Cyclone - automatyczny separator do usuwania zanieczyszczeń oraz cząstek magnetytu

  • Korpus: Mosiądz
  • Wkładka Cyklon: PPS Ryton
  • Uszczelnienie: EPDM
  • Zastosowanie: Instalacje grzewcze i chłodnicze
  • Media: Nieagresywne i nietoksyczne. Możliwa praca ze środkiem przeciw zamarzaniu o stężeniu do 50%
  • Max. dopuszczalne ciśnienie PS: 10 bar
  • Min. dopuszczalne ciśnienie PSmin: 0 bar
  • Max. dopuszczalna temperatura TS: 120°C
  • Min. dopuszczalna temperatura TSmin: -10°C

Producent: IMI Pneumatex

źródło i zdjęcia: IMI HYDRONIC ENGINEERING

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT