Jak szybko i estetycznie wpiąć grzejnik do pętli ogrzewania podłogowego?

Jeżeli zależy nam na szybkim i estetycznym połączeniu grzejnika z pętlą ogrzewania podłogowego, możemy sięgnąć po zestaw Multilux 4-F. Innowacyjne rozwiązanie IMI Hydronic Engineering skraca czas takiej instalacji aż o 50%. Ten unikalny termostatyczny zestaw przyłączeniowy do grzejników łazienkowych i ogrzewania podłogowego, łączy w sobie zalety obu tych rozwiązań, a jego uniwersalne centralne podłączenie odporne jest na zmiany wielkości grzejnika.

Jak szybko i estetycznie wpiąć grzejnik do pętli ogrzewania podłogowego?

2 w 1, czyli grzejnik i podłogówka w jednym obiegu grzewczym

Firma IMI Hydronic Engineering dba o swoich klientów, wychodząc naprzeciw ich wymaganiom zaprojektowała najnowszy zestaw łączący w jednej obudowie indywidualną regulację temperatury dla grzejnika i ograniczanie temperatury powrotu ogrzewania podłogowego.

Dzięki zestawowi Multilux 4-F, użytkownik może dokonywać regulacji temperatury grzejnika niezależnie od temperatury ogrzewania podłogowego. Rozwiązanie to doskonale sprawdzi się w sytuacji gdy mieszkańcom zależy na możliwości suszenia ręczników oraz korzystania z uroków ogrzewania podłogowego jednocześnie.

2 razy szybszy montaż z zestawem Multilux 4-F

Obecnie dostępne na rynku rozwiązania, skierowane do wysokoefektywnych instalacji niskotemperaturowych opierały się na zastosowaniu wielu elementów, np. zestawu podłączeniowego do grzejników.

Zestaw ten składał się zazwyczaj z zaworu termostatycznego (np. V-exact II) wraz z głowica termostatyczną (np. DX) oraz zaworu powrotnego do grzejnika (np. Regutec), a także zestawu ograniczającego temperaturę powrotu (np. DX RTL lub Multibox RTL).

Takie propozycje dla instalatorów, zdecydowanie zwiększały obszar prac budowlanych i instalacyjnych. A wszystko z uwagi na konieczność zasilania dwóch niezależnych obiegów ogrzewania. Stawiając na jedno urządzenie znacząco skracamy ten czas. 

Mulitlux-4-F, czyli niezależne sterowanie

Zadaniem cieczowej głowicy termostatycznej DX, zintegrowanej po stronie grzejnikowej, jest utrzymanie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniu (w zakresie 6 °C – 28 °C) .

Do zapewnienia odpowiedniej temperatury czynnika w pętli ogrzewania płaszczyznowego, przyczynia się ogranicznik temperatury powrotu RTL. Na ogrzanie instalacji podłogowej w jednym pomieszczeniu o powierzchni 20m², pozwala zakres regulacji powrotu z pętli, który wynosi od 0 °C – 50 °C.

Niewątpliwym atutem Mulitlux-4-F jest możliwość niezależnego sterowania pętla podłogową i grzejnikiem. Zestaw ten pozwala na konserwację instalacji centralnego ogrzewania bez przerywania pracy pompy.

Zestaw Multilux 4-F wyróżnia nowoczesny i elegancki design, który z łatwością można utrzymać w czystości. Najwyższą jakość armatury potwierdza oznaczenie "Made in Germany”, czyli to co od lat symbolizuje marka IMI Heimeier. IMI Heimeier produkuje swoje urządzenia w jednej z najnowocześniejszych, zautomatyzowanych linii produkcyjnych i montażowych Erwitte.

Źródło i zdjęcia: IMI Hydronic Engineering

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE