Grzejniki łazienkowe z inoxu wypełnione fluidem

Osoby, które chcą zakupić do łazienki ekonomiczny i minimalistyczny grzejnik, który jest przeciwieństwem przesadzonych wzorniczo, a co za tym idzie drogich, produktów przypominających rzeźby, powinny wziąć pod uwagę produkt posiadające grzałkę nurkową ze stali nierdzewnej inox i specjalny płyn grzewczy Fluide, dzięki któremu grzejniki elektryczny ogrzewa podobnie jak tradycyjny.

Grzejniki łazienkowe z inoxu wypełnione fluidem

Sto lat temu angielski inżynier Harry Brearley poddał działaniom octu i soku z cytryny wymyśloną przez siebie stal, którą była mieszanka żelaza, węgla i chromu. Odkrył, że materiał ten nie rdzewieje i w ten sposób jako pierwszy użył nazwy stal nierdzewna. Następnie Anglikowi udało się przekonać do swojego wynalazku jednego z producentów noży i tak zaczęła się historia użycia inoxu. Stal ta kojarzy się dziś jako materiał wykorzystywany głównie w kuchni tj. do produkcji nie tylko noży, ale także sztućców, garnków czy lodówek.v

Atlantic Polska wykorzystuje stal nierdzewną inox do wykonywania grzałki nurkowej, czyli takiej, która zanurzona jest w płynie grzewczym. Klasyczny przykład takiej grzałki znajduje się we wnętrzu czajników elektrycznych. Jednak do produkcji suszarek łazienkowych 2012 i Doris użyto także stali wysokogatunkowej ST 321, z której stworzona jest ich obudowa (pokryta lakierem typu epoxy-polyester w kolorze białym).

Termoprzewodzący fluid, którym wypełnione jest wnętrze obydwu grzejników to oleisty płyn przewodzący ciepło, który gwarantuje równomierne wytwarzanie przyjemnego i łagodnego ciepła, zbliżonego charakterem do tego z Centralnego Ogrzewania. Dodatkowo Doris można podłączyć do instalacji C.O., a grzejnik ten posiada także Ventilo, czyli wbudowany niezależny wentylator o mocy 1000 W. Dzięki niemu możemy szybko ogrzać łazienkę, a po wykonaniu zadania, termostat samoczynnie wyłączy pracę wentylatora powracając do normalnego cyklu pracy urządzenia.

Grzejniki posiadają funkcję, która pozwala na załączenie pełnej mocy grzejnika na dany okres czasu. Funkcja Boost, w którą wyposażono 2012 załącza ją na 2 godziny, natomiast Turbo w Doris na 15 minut, pół godziny, godzinę lub 2 godziny. Uruchamia się ją poprzez wciśnięcie przycisku znajdującego się na termostacie, a po wykonaniu zadania, urządzenie samoczynnie powraca do normalnego cyklu pracy. Z kolei model 2012 wyposażono dodatkowo w funkcję suszenie, która umożliwia automatyczne załączanie Boost co 24 godziny. W ten sposób mamy możliwość suszenia ręczników każdego dnia tygodnia o tej samej porze.

Obydwie suszarki łazienkowe posiadają elektroniczny termostat temperatury z zakresami pracy temperatur Komfort, Antyzamarzanie i Eko, który wyposażono w blokadę ustawień zabezpieczającą przed dziećmi. Urządzenia są kompatybilne z systemem sterowania Pass Program, dlatego można podłączyć je do istniejącej już sieci sterowania lub użyć programatora Chronopass by sterować nimi w sposób indywidualny i niezależny. Opcjonalnie można dokupić do nich Digi Pilot, czyli naścienny programator, który wyposażony został w duży i podświetlany ekran ciekłokrystaliczny.

Grzejniki Atlantic Polska przeznaczone są dla osób, które w łazience jedną ze ścian mają w jaskrawym zielonym lub niebieskim kolorze. Zainstalowanie białego grzejnika na kolorowej ścianie sprawi, że ze względu na kontrast, będzie przykuwał uwagę. Takie pomieszczenie można urządzić w sposób bardziej nowoczesny, z białymi drzwiami, które mają okrągłą szybę kojarzącą się z łodzią podwodną, a także z grafitowymi płytami z gresu na podłodze. Z kolei osoby, które pragną bardziej klasycznej łazienki mogą pomyśleć o ściance obłożonej białą cegłą, za którą jest prysznic, jak i płytkach na podłodze w tym samym kolorze. Całość można uzupełnić o czarne meble, zarówno blat pod umywalkę, jak i stolik ze zgrabnymi, metalowymi nóżkami.

Natomiast osoby, które nie chcą uwidaczniać suszarki łazienkowej, powinny urządzić modernistyczną łazienkę, w której zainstalują ją na białej ścianie. Pozostałe ściany mogą być w ciemnobrązowym kolorze, natomiast płytki na podłodze jasnobrązowe. Istotnym elementem w takim pomieszczeniu będzie kabina bez brodzika typu walk-in, z przezroczystą szybą i deszczownicą.

źródło i zdjęcie: Atlantic Polska

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT