W jakich warunkach warto rozważyć zainstalowanie kotła wielopaliwowego?

Odpowiedzi na to pytanie udzieli mgr Paulina Miaskowska - Thermostahl Poland. Kocioł wielopaliwowy jest idealnym rozwiązaniem do c.o i c.w.u. w sytuacji, gdzie na terenie, na którym planujemy budowę/ modernizacje domu, nie jest jeszcze poprowadzona instalacja gazowa.

W jakich warunkach warto rozważyć zainstalowanie kotła wielopaliwowego?

Instalacja kotła wielopaliwowego 

Już na etapie projektu można rozważyć zakup jednego urządzenia, które będzie spełniało swoje funkcje prze wiele lat, tutaj należy zwrócić uwagę na jakość wykonania i dostępność do części zamiennych oraz oczywiście serwisu.

Kocioł wielopaliwowy jest idealnym rozwiązaniem w dobie kryzysu, kiedy każdy z nas szczególną uwagę skupia na kosztach utrzymania. Idealnie spełni swoją rolę przy zamianie paliwa z oleju na biopaliwa, paliwa stałe, generując użytkownikowi około 60% oszczędności. Zastosowanie możliwości spalania wielu paliw alternatywnych w jednym kotle tj. (pelletu, węgla ekogroszku, trocin, zrębek drewna, kłód drewna, ziaren zbóż, kukurydzy, pestek owoców etc.) daje swobodę wyboru w zależności zarówno od dostępności paliw, jak i od ich ceny.

Paliwa stałe można stosować zamiennie, a gaz i olej po zainstalowaniu palnika np. w sezonie letnim. Jego ergonomie potwierdzić może ilość dni bezobsługowej pracy (do 10 dni), jak i ilość referencji, jakimi może poszczycić się producent. Przy wyborze takiego kotła, należy zwrócić uwagę na bezpieczeństwo - zabezpieczenia przeciwpożarowe. Istotnym elementem jest produkcja zgodna System Zarządzania Jakością ISO 9001:2008.

W wielu gminach nadal można ubiegać się o dofinansowanie na instalacje wielopaliwowych kotłów ekologicznych, nawet do 80% wartości inwestycji. Zdecydowanie odradzałabym kupowanie kotłów w marketach ze względu na zmieniane warunki gwarancji i brak obsługi serwisowej.

źródło i zdjęcie: Thermostahl Poland

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
PRODUKTY FIRMY
Thermostahl Poland Sp. z o.o.
Thermostahl Poland Sp. z o.o.
Thermostahl Poland Sp. z o.o.
Thermostahl Poland Sp. z o.o.
Warto przeczytać
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT