Novatek Polska przejmuje dział instalacji zbiornikowych LPG

Spółka Novatek Polska podpisała umowę z firmą Statoil Fuel & Retail Polska Sp. z o.o. dotyczącą sprzedaży segmentu instalacji zbiornikowych gazu LPG dla celów grzewczych i przemysłowych. Zgodnie z warunkami transakcji Novatek Polska przejął prawa i obowiązki z umów dzierżawy instalacji oraz dostawy gazu LPG zawartych z dotychczasowymi klientami Statoil Fuel & Retail Polska Sp. z o.o.

Novatek Polska przejmuje dział instalacji zbiornikowych LPG

Decyzja spółki Statoil Fuel & Retail Polska odnośnie sprzedaży instalacji zbiornikowych gazu LPG dla celów grzewczych i przemysłowych jest wynikiem przyjęcia strategii skoncentrowania swojej działalności na głównym obszarze biznesowym, który stanowią paliwa dla transportu. Statoil Fuel & Retail Polska będzie kontynuować sprzedaż gazu LPG na swoich stacjach paliw.

Biznes dotyczący instalacji zbiornikowych gazu LPG dla celów grzewczych i przemysłowych idealnie wpisuje się natomiast w zakres specjalizacji firmy Novatek, która jest wiodącym dostawcą na polskim rynku gazu płynnego.

Spółka Novatek Polska działa w kraju wyłącznie na rynku LPG i już od kliku lat z powodzeniem obsługuje Klientów korzystających zarówno z przydomowych, jak i biznesowych instalacji zbiornikowych. Firma Novatek zatrudnia wysoko wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów, dzięki czemu Klienci będą nadal mieli dostęp do profesjonalnych usług serwisowych oraz stałych przeglądów technicznych instalacji. Dotychczasowi Klienci firmy Statoil zyskają ponadto dostęp do naturalnego gazu LPG Novatek, który z uwagi na sposób pochodzenia wyróżnia się na rynku unikalnymi parametrami jakości.

Zakup aktywów segmentu instalacji zbiornikowych LPG od firmy Statoil Fuel & Retail Polska jest wyrazem naszej chęci dalszego intensywnego rozwoju i z pewnością umocni naszą pozycję na tym rynku, powiedział Dariusz Bratoń Prezes Novatek Polska.

Spółka Novatek Polska w 2011 r. przejęła 100% udziałów w firmie Intregaz-System, jednego z największych dystrybutorów gazu płynnego w regionie Polski południowo-wschodniej. Obie te transakcje są potwierdzeniem poważnego zaangażowania rosyjskiej spółki w działalność na polskim rynku LPG.

źródło i zdjęcie: Novatek Polska

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT