TopBuilder dla płyty steinothan®120 silent!

Z przyjemnością informujemy, że innowacyjny produkt firmy Steinbacher Izoterm – płyta termoizolacyjna z pianki PUR/PIR pokryta dwustronnie folią aluminiową oraz matą polietylenową - steinothan®120 silent - została wyróżniona tytułem TopBuilder 2013. Poniżej krótka relacja z V Gali TopBuilder.

TopBuilder dla płyty steinothan®120 silent!

O klimacie innowacyjności i ostrożnym optymizmie dla polskiego budownictwa mówili 17 stycznia goście 5 Gali TopBuilder, gdzie wręczono kilkadziesiąt wyróżnień dla wyjątkowych produktów i rozwiązań dla budownictwa oraz projektów architektonicznych i konstrukcyjnych.

TopBuilder to nagroda miesięcznika Builder przyznawana najlepszym innowacyjnym produktom budowlanym, produktom IT dla budownictwa oraz realizacjom, usługom i innym przedsięwzięciom dla budownictwa. Produkty opiniuje Kapituła Konkursu pod kierunkiem prof. dr hab. inż. Leonarda Runkiewicza, w skład której wchodzi redakcja i Rada Programowa pisma. W tym roku po raz pierwszy wręczono nagrody w dwóch nowych kategoriach: projekt architektoniczny i projekt konstrukcyjny. Celem wprowadzenia nowej kategorii jest promocja kunsztu inżynierskiego polskich twórców, zdaniem Kapituły niesłusznie niedocenianego. Finałem prac Kapituły jest uroczysta Gala.

W optymistycznym klimacie

Galę, odbywającą się w warszawskiej siedzibie BCC, otworzyli Danuta Burzyńska - redaktor naczelna pisma i członek Kapituły oraz Dominik Suwiński - dyrektor działu marketingu i reklamy w firmie PWB Media, wydawcy miesięcznika. W wystąpieniu otwierającym prezes wydawnictwa, Marek Zdziebłowski, podkreślił wieloletnią misję Buildera w edukowaniu rynku oraz nieustanną potrzebę pokazywania środowisku nowatorskich rozwiązań. Opowiedział też o świeżym projekcie MSZ, by do promowania polskiego budownictwa w Rosji wykorzystać zaplanowane w tym kraju na rok 2018 Mistrzostwa Świata w piłce nożnej.

Ryszad Trykosko, przewodniczący Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa podkreślił, że zbyt mało jest głosów o tym, co dobrego budownictwo robi dla gospodarki. - To my, jako środowisko, jesteśmy przeciwwagą dla tych maruderów, którzy widzą tylko zło w budownictwie - mówił Tomasz Żuchowski, Z-ca Dyrektora Departamentu Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa MTiB wyrażał nadzieję, że prawo, usprawniające procedurę uzyskiwania pozwoleń na budowę oraz zwiększające wymagania wobec materiałów budowlanych usprawni proces budowlany i zweryfikuje rynek.

Jerzy Grochulski, reprezentujący stanowisko Stowarzyszenia Architektów Polskich, podkreślił znaczenie jakości i wartości produktów i rozwiązań. Jego zdaniem te dwa czynniki decydują o tym, że budownictwo opiera się trudnym czasom.

Szeroka gama innowacji

Po wręczeniu statuetek głos zabrał prof. Leonard Runkiewicz z Instytutu Techniki Budowlanej, przewodniczący Kapituły Konkursu. Zdaniem profesora, poziom nagrodzonych produktów jest wzorcowy na skalę europejską i uwzględnia istotny, przyszłościowy aspekt - zrównoważony rozwój. Goście Gali mogli też zapoznać się z historią budowy dwóch nagrodzonych projektów konstrukcyjnych, tj. przekrycia PGE Arena Gdańsk i wrocławskiego Mostu Rędzińskiego. Twórcy - jak powiedział prof. Biliszczuk, "pułkownicy" projektów - przedstawili swoje dzieła rzetelnie i merytorycznie, ale i z pasją.

źródło i zdjęcie: Steinbacher Izoterm Sp. z o.o.

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT