Nagroda „iF product design award 2012“ dla kolektora marki Buderus

Nowy kolektor słoneczny Logasol SKN 4.0 marki Buderus, należącej do działu Bosch Technika Grzewcza, otrzymał nagrodę "iF product design award 2012". Jury Industrie Forum Design e.V. w Hanowerze doceniło wzornictwo kolektora płytowego.

Nagroda „iF product design award 2012“ dla kolektora marki Buderus

Kolektor słoneczny Logasol SKN 4.0 marki Buderus po raz pierwszy został zaprezentowany w 2011 r. "Nagroda dla kolektora Logasol SKN 4.0 dowodzi, że także w  branży grzewczej - poza techniką - wzornictwo odgrywa coraz ważniejszą rolę", powiedział Luc Geerinck, dyrektor ds. marketingu Buderus Niemcy.

Logasol SKN 4.0 reprezentuje najnowszą generację kolektorów słonecznych przeznaczonych do podgrzewania wody i wspomagania centralnego ogrzewania. Przez przejrzystą taflę bezpiecznego szkła widać aluminiowy, pełnopowierzchniowy absorber  z biegnącymi pionowo spawami wykonanymi w technologii ultradźwiękowej.

Rama i tylna płyta kolektora są wykonane w formie jednoczęściowej wanny z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem szklanym, co zdaniem jury sprawia, że kolektor ma wyjątkowo smukłą i elegancką sylwetkę. Pokrywa kolektora ze szkła słonecznego jest zespolona z wanną, dzięki czemu konstrukcja jest odporna na działanie czynników pogodowych. Nowy kolektor płytowy waży poniżej 40 kilogramów i jest łatwy w transporcie, dzięki zintegrowanym uchwytom.

Kolektory słoneczne Buderus Logasol SKN 4.0 są przeznaczone do montażu bezpośrednio w dachu, na elewacji lub na płaskim dachu, a także do montażu nad dachem. Ulepszony został specjalny system do montażu kolektorów na dachu: w celu ułatwienia dostępu, elementy skręcane zostały przechylone na bok, mocowanie jest dzięki temu ukryte pod kolektorem i nie jest już widoczne z przodu. Kolorowe oznaczenia wskazują, czy instalacja została przeprowadzona prawidłowo. Konfekcjonowane rozwiązania pakietowe oferowane przez Buderus pomagają instalatorom zintegrować instalację słoneczną z systemem grzewczym.

Kolektory słoneczne Logasol SKN 4.0 zostały wprowadzone do oferty Buderus Technika Grzewcza i są dostępne w sprzedaży od czerwca br.

źródło i zdjęcie: Buderus Technika Grzewcza

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT