Długowieczne żarówki LED od Philips`a

Holenderska firma Philips wprowadziła do sprzedaży żarówki LED, których okres życia jest określany na około 20 lat. Aktualnie są one oferowane tylko w Stanach Zjednoczonych i kosztują 60 USD.

Długowieczne żarówki LED od Philips`a

Holenderski Philips jest producentem długowiecznych żarówek LED, których żywotność jest szacowana na blisko 20 lat. Koszt jednej to 60 USD, ale w ofercie firmy są dostępne także inne tańsze i mniej energooszczędne żarówki LED. Do tej pory średnia długość pracy żarówki LED to 11 lat.

Spółka Philips wygrała ogłoszony przez Departament Energii Stanów Zjednoczonych konkurs na stworzenie żarówki, której światło jak najbardziej przypomina światło normalnej żarówki wolframowej, jednak dużo bardziej energooszczędnej.

Philips jest jedyną firmą, która zgłosiła swój projekt. Testowanie długowiecznych żarówek LED pod kątem wymagań trwało blisko 18 miesięcy.

Rozwój technologii ledowej związany jest z zakazem sprzedaży i produkcji starych żarówek wolframowych. Ten los spotkał już żarówki 100- i 75-watowe (w USA i UE), natomiast żarówki 60-watowe, wycofane już na terenie Europy, są w trakcie znikania z rynku amerykańskiego.

W 2014 r., to samo spotka 40-watowe żarówki.

źródło i zdjęcie: wp.pl, bbc.com

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT