Obniż rachunki za prąd z osprzętem OSPEL

Czy jest możliwe, aby obniżyć rachunki za prąd dzięki osprzętowi elektronicznemu? Oczywiście. Pomocne w tym mogą się okazać produkty Ospel, takie jak: czujnik ruchu, ściemniacz, regulator temperatury.

Obniż rachunki za prąd z osprzętem OSPEL

Czujnik ruchu

Czujnik ruchu to sprytne urządzenie, które w swoim polu działania wykrywa ruch i włącza obwód, do którego jest podłączony. Wykorzystywany jest głównie do włączania oświetlenia. Ale może on także inicjować alarm lub uruchamiać włączanie przepływu wody, np. w toalecie.

Czujniki ruchu Ospel wykorzystują technologię pasywną podczerwieni, rejestrują ruch i reagują załączeniem obwodu. Sprawdzają się w spiżarniach, piwnicach, garażach i na klatkach schodowych. Pracują niezależnie od warunków atmosferycznych, więc wykorzystać je można także w ogrodzie i na werandzie. Dodatkowo, w przypadku oświetlenia ogrodowego, dzięki wbudowanemu czujnikowi zmierzchowemu uruchamiają lampy jedynie po zmroku.

Czujnik ruchu, włącza oświetlenie, tylko wówczas, kiedy odnotuje ruch w swoim otoczeniu. Kiedy nie ma nas w pobliżu, światło pozostaje zgaszone. To z kolei oszczędza prąd, a w konsekwencji obniża rachunki.

Instrukcja montażu czujnika ruchu.

Ściemniacz

Czy wiesz, że ściemnienie światła o około 25% skutkuje zmniejszeniem poboru energii elektrycznej o średnio 20%. Nie dziwi więc fakt, że jedną z istotnych zalet używania ściemniacza, jest oszczędność energii elektrycznej.

Oczywiście oszczędności zależą i w tym przypadku, od wielu czynników: rodzaju oświetlenia, typu ściemniacza, a przede wszystkim od indywidualnych preferencji użytkownika. Niemniej to, że ściemniacze zmniejszają pobór energii elektrycznej jest faktem.

Nowoczesne ściemniacze posiadają wbudowane dodatkowe funkcje, przykładowo: „miękki start”, który poprawia komfort użytkowania lub wyłącznik czasowy, który dodatkowo „czuwa” nad oszczędzaniem prądu.

Jak programować ściemniacz uniwersalny LED?

Regulator temperatury

Regulatory temperatury to popularne urządzenia codziennego użytku w wielu gospodarstwach domowych. Główną funkcją regulatora jest korygowanie różnicy pomiędzy dwoma wartościami, tj. wartością zadaną a zamierzoną temperaturą w pomieszczeniu.

Ogromną zaletą stosowania regulatora temperatury jest oszczędność kosztów ogrzewania, szczególnie obecnie oraz utrzymanie komfortu cieplnego w obsługiwanych pomieszczeniach.

Warto dodać, że regulator temperatury włączony w układ grzewczy, steruje źródłem ciepła bez względu na to, czy jest to piec gazowy, elektryczny, czy automatyczny piec węglowy. Regulator temperatury z czujnikiem napowietrznym Ospel są proste w montażu, nieskomplikowane w obsłudze i dodatkowo posiadają funkcję przeciwzamarzaniową.

Jak działa regulator temperatury z czujnikiem podpodłogowym?

Wszystkich Państwa zainteresowanych naszą ofertą i tym, jak mądrze oszczędzać energię elektryczną, zapraszamy do sekcji Gdzie Kupić.

Źródło, zdjęcie, film: OSPEL

 

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT