Thomas Fuhr nowym szefem zespołu technologii w Uponor

Firma Uponor kontynuuje swoją strategię rozwoju. W 2022 roku wprowadza m.in. zmiany w strukturze kierownictwa - Thomas Fuhr obejmie stanowiska Executive Committee oraz Chief Technology Officer - oraz powołuje zespół technologii, który będzie odpowiedzialny za zrównoważony rozwój marki i za innowacje w firmie. 

Thomas Fuhr nowym szefem zespołu technologii w Uponor

Uponor Building Solutions Europe, międzynarodowy producent instalacji wodnych, systemów ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego oraz sieci preizolowanych, ogłasza kluczowe zmiany organizacyjne, które wejdą w życie od 1 października 2022 roku.

Fiński producent Uponor Corporation mianował Thomasa Fuhra Chief Technology Officer (CTO) oraz członkiem Zarządu Operacyjnego. Fuhr obejmie nowe stanowisko od 1 października 2022 roku i będzie kierował nowo utworzonym zespołem technologii. Jego celem będzie rozwój innowacyjności w firmie, zwiększenie wydajności produkcji i redukcja zakłóceń w obszarze łańcucha dostaw.

Nowo powstała organizacja będzie zapewniała wsparcie operacyjne dla działu Uponor Building Solutions Europe i skupi się na innowacjach oraz na realizacji celów zrównoważonego rozwoju na całym świecie. Będzie jednocześnie napędzała współpracę między dywizjami. Thomas Fuhr będzie podlegał Michaelowi Rauterkusowi, Prezesowi i Dyrektorowi Generalnemu Uponor.

Thomas Fuhr ma ponad 30-letnie doświadczenie zawodowe zarówno w branży sanitarnej i motoryzacyjnej. Do Uponor przechodzi z firmy Grohe AG, gdzie od 2013 roku pełnił różne funkcje kierownicze. Jako co-CEO, odpowiadał za badania i rozwój, zaopatrzenie, łańcuch dostaw, jakość, bezpieczeństwo oraz produkcję. Wcześniej przez ponad 20 lat pracował w Mercedes-Benz, gdzie kierował zespołami oraz usprawniał procesy w zakresie zakupów, badań i rozwoju, jakości, logistyki oraz produkcji.

- Cieszę się, że mogę powitać Thomasa Fuhra w Uponor i wzmocnić zespół o jego wiedzę w obszarze produkcji. Dzięki niemu Uponor zyskuje silnego, myślącego przyszłościowo lidera, posiadającego doświadczenie w zakresie produkcji, łańcucha dostaw oraz innowacji zdobyte w środowisku międzynarodowym. Jego rola będzie miała zasadnicze znaczenie dla wprowadzania innowacji, poprawy wydajności i elastyczności w całej naszej organizacji.

- Nowa organizacja technologiczna, którą będzie kierował Thomas Fuhr, jest kluczowa dla naszej strategii wzrostu, ponieważ wzmocni nasze ukierunkowanie na klienta. Jej zadaniem będzie wykorzystanie potencjału w naszych działaniach badawczo-rozwojowych i będzie napędzać tworzenie wartości poprzez zwiększanie wydajności - mówi Michael Rauterkus. 

Funkcje operacyjne, w tym produkcja oraz łańcuch dostaw, zostaną przeniesione do nowo utworzonego zespołu Technologii, kierowanego przez CTO Thomasa Fuhra, co umożliwi firmie większe ukierunkowanie na klientów Uponor Building Solutions Europe, zapewni wzrost sprzedaży w Europie i na innych wschodzących rynkach międzynarodowych.

Ponadto w Uponor utworzono stanowisko starszego wiceprezesa Uponor Building Solutions Europe, który będzie podlegał prezesowi i dyrektorowi generalnemu Michaelowi Rauterkusowi. Osoba pełniąca tę rolę będzie odpowiedzialna za funkcje operacyjne związane ze sprzedażą.

Źródło i zdjęcie: Uponor

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT