Elektrozawory Danfoss do wody pitnej

Zawory elektromagnetyczne Danfoss zostały wykonane z ECO mosiądzu oraz stali nierdzewnej. Spełniają wszystkie wymogi dyrektywy RoHS 2011 & 2015, która wyklucza stosowanie substancji niebezpiecznych - ołowiu, kadmu, rtęci, chromu 6+ oraz ftalanów. Dzięki temu można je wykorzystać w instalacjach wody pitnej.

Elektrozawory Danfoss do wody pitnej

Właściwości i zalety elektrozaworów Danfoss

Materiał korpusów zaworów spełnia wymagania najnowszej restrykcyjnej Dyrektywy UE 2020/2184 z dnia 16 grudnia 2020 r., praktycznie eliminującej nawet śladowe ilości ołowiu w materiałach mających kontakt z wodą przeznaczoną do spożycia. Zawory wykonane są ze specjalnego stopu mosiądzu DZR, odpornego na korozję i odcynkowanie, którego trwałość sięga 20 lat. W normalnych warunkach eksploatacji mosiądz wykazuje dobrą odporność na korozję w kontakcie z wodą oraz korozję atmosferyczną. Jednak w kontakcie z wodą miękką w instalacji wodociągowej, zawierającą chlor, mosiądz podlega procesowi odcynkowania. Jest on także narażony na mechanizm korozji zwany sezonowym pękaniem.

Uszczelnienie wykonane zostało z wysokiej jakości tworzywa EPDM. Jest ono w pełni zgodne z wymogami nowych, restrykcyjnych przepisów europejskich i chroni konsumenta przed bakteriami i innymi niebezpiecznymi zanieczyszczeniami.

Oferta zaworów obejmuje trzy serie:

  • Seria EV220BW - EV220BW to 2/2-drożne zawory elektromagnetyczne z serwosterowaniem. Korpusy zaworów wykonane z ECO mosiądzu niezawierającego ołowiu (<0,1%) lub stali nierdzewnej są idealne do kontaktu z wodą przeznaczoną do spożycia.
  • Seria EV228BW - EV228BW to seria uniwersalnych 2/2-drożnych bistabilnych zaworów elektromagnetycznych sterowanych impulsem. W przeciwieństwie do standardowych zaworów, EV228BW aby zmienić stan z zamkniętego na otwarty lub odwrotnie wymagają krótkiego (min. 50ms) impulsu napięcia o określonej biegunowości.
  • Seria EV250BW - EV250BW to 2/2-drożne zawory elektromagnetyczne ze wspomaganiem otwarcia. Są idealne do zastosowania w aplikacjach, gdzie ciśnienie różnicowe jest niewielkie lub równe zeru. Taka sytuacja występuje przede wszystkim w obiegowych układach zamkniętych.

źródło i zdjęcie: Danfoss/Wigmors

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT