EBARA zapewnia czystą wodę mieszkańcom Kenii

Wypełniając założenia planu "E-Vision 2030" EBARA zamierza polepszyć dostęp do pożywienia i wody w krajach, które zmagają się z dużym przyrostem naturalnym. Kilka tygodni temu otwarto "WaterKiosk®" dla szkoły Masaku w okręgu Machakos w Kenii, zaś dziś opublikowano film, na którym mieszkańcy oceniają zrealizowaną inwestycję.

EBARA zapewnia czystą wodę mieszkańcom Kenii

Szczegóły budowy WaterKiosk® w Kenii

W kwietniu 2021 roku EBARA Pumps Europe S.p.A., stanowiąca część japońskiej korporacji EBARA CORPORATION, podpisała umowę sponsorską z Boreal Light GmBH na projekt przewidujący dostawę czystej i bezpiecznej wody pitnej w Kenii poprzez Waterkiosk® (opracowany przez Boreal Light i zarządzany przez WaterKiosk Ltd.).  Celem projektu jest dostarczenie czystej i bezpiecznej wody pitnej do szkoły, do której uczęszczają niepełnosprawne dzieci oraz do lokalnych społeczności Machakos, miasta położonego niedaleko Nairobi.

Otwarcie WaterKiosk® dla mieszkańców miało miejsce w lipcu 2021 roku, zaraz po zbudowaniu infrastruktury do odsalania wody, która została wyposażona w pompy EBARA i jest zasilana energią słoneczną. 

Mieszkańcy oceniają WaterKiosk®

Na kanale EBARA na kanale YouTube opublikowano materiał filmowy, na którym przedstawiono wypowiedzi mieszkańców oceniających zrealizowaną inwestycję.

Projekt bardzo nam pomaga. Woda jest dostępna dla każdego - mówi Boniface Makau, mieszkaniec Machakos

Woda jest bardzo czysta i jej picie sprawia prawdziwą przyjemność - dodaje Fidelis Musili, który także mieszka w Machakos

Posiadanie dostępu do czystej wody to zdecydowany plus dla naszej społeczności, ponieważ uczniowie, nauczyciele, pacjenci pobliskiego szpitala oraz osoby nas odwiedzające są bezpieczni - podsumowała Jackline Kyengo, nauczcielka szkoły Masaku

Mieszkańcy miasta Machakos podsumowali inwestycję sfinansowaną przez EBARA

źródło i zdjęcie: EBARA Pompy Polska Sp. z o.o.

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE