STIEBEL ELTRON obchodzi 30-lecie obecności na polskim rynku

STIEBEL ELTRON POLSKA rozpoczęło działalność na polskim rynku w 1991 roku, czyli dokładnie rok temu. Główny oddział firmy powstał w Niemczech w 1925 roku, a zebrane doświadczenie pozwoliło zdobyć popularność i uznanie wśród polskich klientów. Andrzej Maciejewski, prezes zarządu STIEBEL ELTRON POLSKA, przedstawia historię polskiego oddziału.

STIEBEL ELTRON obchodzi 30-lecie obecności na polskim rynku

Historia rozwoju polskiego oddziału STIEBEL ELTRON

Historia wielu spółek zagranicznych na polskim rynku polskim wydaje się podobna: rozpoczęcie działalności w pierwszych latach 90, a później stosunkowo stabilny rozwój. Jednak nie każda firma zagraniczna, przyjęła się w naszym kraju, bowiem rynek jest bardzo zróżnicowany. Wszystko zależy od naturalnych uwarunkowań klimatycznych, od zamożności mieszkańców czy stylu życia. Polska jest żywym przykładem, jak wyprzedzić konkurencję, zbliżyć się do zachodu i inwestować po tak burzliwej przeszłości.

To, co zaczęło się w 1924 roku od innowacyjnego - na tamte czasy - wynalazku grzałki zanurzeniowej rozwinęło się w międzynarodową firmę, która jest jednym ze światowych liderów w dziedzinie "technologii budownictwa" i "energii odnawialnej". Grzałka zanurzeniowa jest dzisiaj przeszłością jednak wizja założyciela dra Theodora Stiebla realizuje się dalej w technologiach grzewczych opartych na elektryczności i służących podniesieniu komfortu życia. 

Wiele etapów rozwoju Europy Zachodniej ominęło Polskę. Mieliśmy zawsze dobrze rozwiniętą sieć energetyczną, pełen dostęp do prądu trzyfazowego a mimo to przez lata dominowało przekonanie, że ogrzewanie wody i pomieszczeń energią elektryczną to ostateczność. W rezultacie udział energii elektrycznej w ogrzewaniu pozostawał na symbolicznym poziomie. Mimo to doświadczenia z Niemiec przyjmowały się w Polsce. Jesteśmy jedynym rynkiem na świecie, na którym zbudowaliśmy wysokie pozycje we wszystkich grupach asortymentowych produkowanych przez koncern: w elektrycznych podgrzewaczach wody, konwektorach, piecach akumulacyjnych a obecnie we wszystkich rodzajach pomp ciepławyjaśnia Andrzej Maciejewski, Prezes Zarządu STIEBEL ELTRON POLSKA.

 

Andrzej Maciejewski, Prezes Zarządu STIEBEL ELTRON Polska fot. STIEBEL ELTRON Polska Sp. z o.o.

Polscy konsumenci są coraz bardziej świadomi i chętnie wykorzystują rozmaite udogodnienia, pomimo niełatwym początków - z racji mniejszych zasobów inwestycyjnych ciężko było zbudować profesjonalną sieć dystrybucyjną czy serwisową. W ostatnich latach rynek budowniczy się rozrasta - odnotowano aż o 50% wyższą instalację pomp ciepła rocznie. Wynika z tego, że pompy ciepła to przyszłościowe i ekologiczne rozwiązanie, a dystrybucja produktów PREMIUM to stale rosnąca szansa.

źródło i zdjęcia: STIEBEL ELTRON Polska Sp. z o.o.

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium