ESBE rozbudowuje swoją fabrykę o 2700 metrów kwadratowych

ESBE rozpoczęło rozbudowę swojej fabryki w miejscowości Reftele w Szwecji o kolejne 2700 m2. Kierownik projektu Janne Hakkarainen, twierdzi, że projekt rozbudowy budynku został tak zaplanowany, aby maksymalnie spożytkować czas, maszyny i umiejętności pracowników. Ukończenie prac zaplanowano na przełom 2021 i 2022 roku.

ESBE rozbudowuje swoją fabrykę o 2700 metrów kwadratowych

Szczegóły dotyczące rozbudowy fabryki ESBE

Od momentu rozładunku pierwszych prefabrykowanych elementów betonowych trwa nieustanna praca, polegająca na wznoszeniu konstrukcji oraz montażu materiałów budowlanych. Obecnie na miejscu budowy w Reftele znajduje się czterech fachowców montujących elementy betonowe, które są podnoszone za pomocą dźwigu. 

Kierownik projektu Janne Hakkarainen jest w stałym kontakcie z Nybro Cementgjuteri, producentem betonowych elementów budowlanych. Pozwala to na zoptymalizowanie procesu załadunku i rozładunku

Szkielet podzielony jest na cztery sekcje. Pracownicy montują bloki za pomocą śrub, następnie są one dodatkowo zbrojone betonem, aby uzyskać stabilną konstrukcję bazową. Wczesną wiosną rów wzdłuż drogi dojazdowej został osuszony i wypełniony, aby zapewnić dostęp do placu budowy samochodom ciężarowym przewożącym zaopatrzenie. Wygodny dojazd stanowi cześć koncepcji ESBE dotyczącej poruszania się na terenie fabryki.

Zdjęcia przedstawiające plan budowy w Reftele fot. ESBE Hydronic Systems

źródło i zdjęcia: ESBE Hydronic Systems

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE