Ogrzewanie podłogowe na wiele sposobów

Sposobów na instalację ogrzewania podłogowego jest wiele. System powinien zostać dopasowany przede wszystkim do potrzeb realizacji, uwzględniając jej zastosowanie (np. domowe lub komercyjne). Jednak niezależnie od wybranego rozwiązania montaż powinien przebiegać sprawnie, bez utrudnień i przekładać się na późniejsze, efektywne użytkowanie systemu. Pod lupę bierzemy najpopularniejsze sposoby mocowania ogrzewania podłogowego od fińskiego producenta - marki Uponor.

Ogrzewanie podłogowe na wiele sposobów

Uponor Nubos - uniwersalny system do zadań specjalnych

Nubos to wszechstronny system montażu, który z powodzeniem może być wykorzystany we wszystkich nowych budynkach mieszkalnych oraz zastosowaniach komercyjnych. Rury mocowane są na macie z wypustkami, tzw. profilowanymi „grzybkami” oraz otoczone wylewką, dzięki czemu instalacja jest w pełni zabezpieczona przed ewentualnymi uszkodzeniami.

Nubos z powodzeniem sprawdzi się w pomieszczeniach o trudnej geometrii, dzięki możliwości precyzyjnego przycięcia maty. Ten system ogrzewania podłogowego charakteryzuje się przede wszystkim wysokiej jakości parametrami, które przekładają się na efektywne wykorzystanie energii.

Uponor Klett - akustyczna izolacja dla jeszcze większego komfortu

Kolejnym rozwiązaniem w ofercie fińskiego producenta jest ogrzewanie podłogowe - Uponor Klett. To, co z pewnością wyróżnia system Klett, to pierwsza na świecie technologia samoprzylepnego mocowania do układania rur. Takie elastyczne podejście do instalacji nie tylko oszczędza czas podczas montażu, ale także przekłada się na wysoki komfort użytkowania.

System wodnego ogrzewania podłogowego Uponor Klett
 

Taśma rzepowa owinięta wokół rur Klett umożliwia sprawne i proste przymocowanie ich do płyty izolacyjnej, która również wycisza i sprawia, że kroki domowników stają się niesłyszalne, szczególnie przy zastosowaniu panelu Klett Silent.

Ten system ogrzewania płaszczyznowego sprawdzi się w pomieszczeniach o nieregularnych kątach i skomplikowanej aranżacji, a do jego instalacji nie są konieczne dodatkowe narzędzia. System Uponor Klett jest dedykowany do nowych obiektów mieszkalnych.

Uponor Tacker - do montażu na mokro

Każda część składająca się na system montażowy Uponor Tacker została opracowana z najwyższą dbałością o funkcjonalność, bezpieczeństwo i łatwość instalacji. Klipsy tackera zapewniają bezpieczne i trwałe mocowanie rury do panelu ze specjalną folią rastrową.

Równomierny rozkład orurowania zapewnia optymalną dystrybucję ciepła przy niskich kosztach użytkowania. Uponor Tacker jest odpowiedni do montażu na mokro z wylewkami cementowymi lub anhydrytowymi.

Uponor Classic - system na siatce metalowej

Uponor Classic pozwala zoptymalizować rozłożenie rur na siatce, co przekłada się na oszczędność czasu podczas instalacji, a także mniejsze koszty inwestycyjne. System dedykowany jest zarówno nowym budynkom mieszkalnym, jak i obiektom handlowym.

 

Dzięki oddzieleniu warstwy grzewczej od izolacyjnej nie ingerujemy w warstwę wierzchnią, przez co system dedykowany jest do miejsc narażonych na szczególnie duże natężenie ruchu czy obciążenia szczytowe, jak garaże, obiekty komercyjne jak punkty sprzedaży detalicznej. Siatka stalowa dostępna jest w trzech rozmiarach, co umożliwia dostosowanie rozwiązania do indywidualnych potrzeb realizacji.

źródło i zdjęcia: Uponor

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE