Poznaj sposób na trwałe połączenie między jednostkami klimatyzacyjnymi

Od odpowiednio zaizolowanych rur instalacyjnych, zależy wydajna praca systemów klimatyzacyjnych. W tym kontekście szczególnego znaczenia nabiera wybór odpowiednich produktów, które powinny być odporne na kondensację, czynniki zewnętrzne oraz łatwe w montażu.

Poznaj sposób na trwałe połączenie między jednostkami klimatyzacyjnymi

Preizolowane rury Tubolit® Split SE oraz Tubolit® DuoSplit SE

Wysoką odpornością i łatwym montażem odznaczają się rury preizolowane Tubolit® Split SE oraz Tubolit® DuoSplit SE firmy Armacell. Jest to systemy rur preizolowanych dedykowanych urządzeniom klimatyzacyjnym. W odróżnieniu od produktów Tubolit® Split i Tubolit® DuoSplit mają  oznakowanie CE oraz Deklaracje Właściwości Użytkowych (DoP).

Ponadto wykazują się podwyższonymi parametrami technicznymi, w tym wyższą wytrzymałością mechaniczną niż starsze wersje produktów z rodziny Tubolit. Tubolit® Split SE oraz Tubolit® DuoSplit to bezszwowe, ciągnione, miedziane rury chłodnicze z izolacją z pianki PE pokrytą udoskonaloną powłoką kopolimerową o zamkniętej strukturze komórkowej.

Dzięki tej wyjątkowej izolacji, instalacja zabezpieczona jest przed kondensacją, Dodatkowo zapewnia ona wyższą niż w przypadku znanych już wersji Tubolit, ochronę mechaniczną materiału izolacyjnego i ochronę przed czynnikami atmosferycznymi i promieniowaniem UV.

Jest również atrakcyjna wizualnie, co umożliwia estetyczną integrację z fasadą budynku. Rury przeznaczone są do łączenia wewnętrznych i zewnętrznych jednostek klimatyzacyjnych typu SPLIT i MULTI SPLIT oraz pozostałych elementów instalacji. Warto podkreślić, że Tubolit® Split SE oraz Tubolit® DuoSplit SE firmy Armacell wykazują zgodność z popularnymi czynnikami chłodniczymi, takimi jak gazy chłodnicze R-410A i R-407C.

Co ważne spełniają wymagania normy EN 14313, a ich deklarowana klasa reakcji na ogień to Euroklasa „E”. Na docenienie zasługują także ze względu na zastosowanie opatentowanego systemu łączenia typu „split-split”, który umożliwia łatwe łączenie i rozdzielanie rur bez konieczności użycia specjalistycznych narzędzi, dodatkowych spinek czy kleju.

Dzięki szerokiej gamie profesjonalnych, dopasowanych akcesoriów instalacja jest łatwa i przebiega bardzo sprawnie, co pozwala skrócić jej czas i zaoszczędzić pieniądze.

Źródło i zdjęcia: Armacell

 

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE