"STOP SMOG" - kampania STIEBEL ELTRON

W skutek działalności człowieka powstaje smog, czyli nienaturalna, toksyczna mgła.

"STOP SMOG" - kampania STIEBEL ELTRON

Skąd bierze się smog?

To co nas truje to głównie fabryki, spaliny samochodowe, palenie węglem, drewnem, śmieciami i innymi paliwami stałymi w piecach. Wzmożone odczuwanie zanieczyszczonego powietrza odczuwalne jest w bezwietrzne dni, bowiem brak wiatru uniemożliwia rozrzedzenie się mgły smogowej.

W okresie grzewczym, naszą codziennością stają się dymiące kominy. Do powietrza, którym oddychamy, dostaje się zwiększona ilość pyłów PM10 i PM2,5. Oddychanie takim powietrzem nie pozostaje bez wpływu na nasze zdrowie.

Drobniejsze pyły PM2,5 są bardziej niebezpieczne dla naszego organizmu od pyłów PM10. Docierają bowiem do układu oddechowego oraz krwionośnego, a co za tym idzie, dłużej utrzymują się w naszym organizmie. 

Nie wskazane są, w takiej sytuacji wszelkie formy aktywności na wolnym powietrzu. Skutki wdychania smogu, te pośrednie i bezpośrednie są zatrważające: wzrost zachorowań na alergię, astmę, choroby kardiologiczne i nowotworowe, obniżenie odporności, a w skrajnych przypadkach nawet zgon.

Ponadto pyły te przenikają do wody, gleby i roślin. Co za tym idzie, również spożywamy skażone produkty.

Jak zapobiegać powstawaniu smogu?

Najważniejsze, aby dbać o to co mamy, czyli o środowisko naturalne. Niezwykle ważna jest likwidacja wysokiej emisji zanieczyszczeń. W skrócie oznacza to wymianę starych pieców w domach na nowoczesne systemy grzewcze, które nie zanieczyszczają powietrza.

Wybór tradycyjnego systemu grzewczego wiąże się z koniecznością, zaplanowania umiejscowienia grzejników oraz specjalnych pomieszczeń na kotłownię oraz komin. Kosztowne jest także przyłączenie gazu oraz kupno i składowanie węgla, czy drewna, a także instalacja grzejników oraz wybudowaniem komina spełniającego odpowiednie normy.

Alternatywą, nad którą warto się zastanowić jest niezależna energetycznie ekologiczna pompa ciepła. W związku z tym firma STIEBEL ELTRON, przygotowała dla swoich klientów kampanię STOP SMOG.

W ramach tej akcji, w niższej cenie występuje szereg kompletnych pakietów, z pompami ciepła powietrze-woda i solanką-wodną o różnej mocy z opcją chłodzenia budynku oraz wentylacji i rekuperacji.

Odpowiednio skonfigurowane pakiety posiadają potencjał, który można szybko wykorzystać i zastosować w starym i nowym budownictwie. STOP SMOG to połączenie wysokiej jakości z pierwszorzędną wydajnością i bardzo atrakcyjnym stosunkiem ceny do wydajności.

Źródło i zdjęcia: STIEBEL ELTRON

 

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE