Atuty grzejników dekoracyjnych SOLLARIUS DECOR

Wszystkie elementy wyposażenia i wystroju wnętrza powinny ze sobą współgrać i uzupełniać się nawzajem, aby aranżacja była harmonijna. Dotyczy to również grzejników ściennych centralnego ogrzewania.

Atuty grzejników dekoracyjnych SOLLARIUS DECOR

Walory estetyczne grzejników dekoracyjnych REGULUS-system SOLLARIUS DECOR

Grzejnik DECOR to wąski, pionowy model o płaskiej powierzchni. Oferowany jest w szerokim wachlarzu kolorów dobieranych wg palety barw RAL K7, liczącej ponad dwieście odcieni. Poza szerokim wyborem kolorów, interesujące jest także wykonanie strukturalne i młotkowe - uzyskane za pomocą specjalnych farb. Prosty design podkreślony kolorem idealnie wpisuje się w każde otoczenie. Grzejniki DECOR dobrze prezentują się nie tylko w awangardowych, nowoczesnych wnętrzach ale też w klasycznych i zabytkowych. Stanowią ciekawy akcent, szczególnie w intensywnych, kontrastowych do barwy ścian kolorach. Urozmaicają przestrzeń. Chętnie stosowane są nie tylko we wnętrzach mieszkalnych ale i biurowych.

Komfort cieplny z grzejnikami dekoracyjnymi SOLLARIUS DECOR

Atuty grzejników DECOR nie ograniczają się jedynie do estetyki. Doskonale pełnią one swoją podstawową funkcję, jaką jest ogrzewanie pomieszczeń. Tak jak wszystkie grzejniki z rodziny REGULUS®-system, również grzejniki DECOR mają wymiennik zbudowany z miedzi, a obudowę z aluminium. Są więc szczególnie odporne na korozję. Emisja ciepła następuje w drodze radiacji oraz konwekcji. Wnętrze ogrzane jest równomiernie, a przy podłodze nie tworzy się odczuwana jako dyskomfort warstwa chłodniejszego powietrza.

Niewielka pojemność wodna i mała masa własna grzejników DECOR decyduje o ich dużej sterowalności. Ich zalety ujawniają się szczególnie w okresach przejściowych – wiosną, jesienią – przy znacznych wahaniach temperatury otoczenia, kiedy trzeba szybko podnieść temperaturę wnętrza lub szybko zatrzymać proces grzania w razie wystąpienia intensywnego nasłonecznienia.

Niewielkim początkowym wydatkiem energii osiągają pełną moc nominalną, właściwą dla temperatury podanej na zasilaniu i bardzo szybko podejmują swą funkcję grzewczą. Szybko reagują na sygnał ze sterownika i niemal natychmiast po włączeniu kotła zaczynają grzać pełną mocą. Podobnie, po osiągnięciu zadanej temperatury, szybko się schładzają i przestają grzać, czyniąc ten sposób ogrzewania wysoce energooszczędnym i komfortowym.

W jakich instalacjach mogą pracować grzejniki SOLLARIUS DECOR?

Tak jak wszystkie grzejniki REGULUS-system, również DECOR, można stosować bez ograniczeń w układach otwartych i zamkniętych c.o. a także w każdego typu instalacji, z miedzi, plastiku czy tradycyjnej stalowej. Doskonale współpracują z niskotemperaturowymi źródłami ciepła: kotłami kondensacyjnymi i z pompami ciepła.

Grzejniki REGULUS-system SOLLARIUS DECOR, tak jak inne z rodziny produktów firmy REGULUS-system, ze względu na swą budowę są bardziej odporne na korozję i na zmiany ciśnienia w instalacji, co znacząco wydłuża czas ich eksploatacji. Są dopuszczone do zastosowania na terenie całej UE.

Więcej informacji na temat grzejników dekoracyjnych SOLLARIUS DECOR

Źródło i zdjęcie: REGULUS-system

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE