System ogrzewania podłogowego kanałowego – CANAL
Ogrzewanie podłogowe kanałowe – to rozwiązanie, w którym grzejnik znajduje się w kanale w podłodze (w specjalnej wannie wbudowanej w posadzkę), a jedynym widocznym elementem jest ażurowy podest przykrywający kanał.
Opcjonalnie grzejnik kanałowy może posiadać cicho pracujący wentylator, zwiększający moc grzewczą. Podest, który przykrywa kanał oferowany jest w kilu wzorach, z drewna dębowego, bukowego lub z aluminium.
Całość zgrana jest z poziomem posadzki. Wzór i kolor podestów można dopasować do materiału z którego wykonana jest podłoga. Podesty aluminiowe mogą być pomalowane (kolory z palety RAL K7) lub anodowane (do wyboru 4 kolory). Podesty drewniane mogą zostać zabarwione lakierem (wówczas należy zamawiać surowe nieimpregowane podesty, które trzeba samodzielnie pokryć odpowiednim preparatem).
System ogrzewania podłogowego kanałowego stosowany jest najczęściej wzdłuż dużych przeszkleń, a także wszędzie tam, gdzie nie ma miejsca na tradycyjne grzejniki, a istotny jest komfort i efektywna emisja ciepła na pomieszczenie.
Zestawy z wentylatorem mają większą moc grzewczą – mogą być krótsze i przez to łatwiejsze do rozmieszczenia. Głębokość najpłytszych zestawów wraz z podestem wynosi zaledwie 80 mm. To nowatorskie i obecnie bardzo modne rozwiązanie.
Grzejniki wewnątrzścienne – INSIDE
Grzejniki INSIDE montowane są wewnątrz ściany, w płytkiej wnęce i zasłonięte żaluzją (maskownicą). To system, który sprawdza się w miejscach o ograniczonej przestrzeni komunikacyjnej, gdzie może nastąpić kolizja między wystającym, umieszczonym na ścianie grzejnikiem, a sposobem korzystania z pomieszczenia, a więc w wiatrołapach, korytarzach, garderobach.
System ten może być również zamontowany w łazienkach, w glazurze lub w obudowie wanny, a także w kuchni w ciągu kuchennym, czy w wyspie kuchennej. Stosuje się go również w ścianach działowych z funkcją jednoczesnego ogrzewania obu sąsiadujących ze sobą pomieszczeń.
Równie dobrym miejscem na zamontowanie grzejników wewnątrzściennych są okolice podokienne ścian szczytowych poddaszy, ścianki kolankowe i filary. Całkowita głębokość zestawu INSIDE wynosi jedynie 77 mm. To rozwiązanie jest nowością na rynku europejskim.
Grzejnik dekoracyjny – DECOR
Ze względu na rozmiary przeznaczony jest do montażu obok okna, na filarze, czy wolnej ścianie. Niska bezwładność cieplna tego grzejnika umożliwia precyzyjne, łatwo sterowalne ogrzewanie – sprawdza się w nowoczesnych systemach c.o. Jest lekki, co ułatwia montaż nawet na ścianach gipsowo-kartonowych.
Dostępny w szerokiej gamie kolorów (paleta RAL K7 oraz TIGER). Szczególnie interesująco wygląda w wykonaniu młotkowym i strukturalnym. Dzięki prostej stylistyce znajduje szerokie zastosowanie – nie tylko w obiektach nowoczesnych, a w kolorach kontrastowych do barwy ścian stanowi ciekawy akcent we wnętrzu.
Wodne grzejniki ścienne z wentylatorem – E-VENT
Wentylator zwiększa moc grzejnika o 30%. Dzięki temu we wnętrzu można zamontować znacznie mniejsze grzejniki. To idealne rozwiązanie do instalacji o niskiej temperaturze zasilania (pompy ciepła, kotły kondensacyjne).
Budowa grzejników typu E-VENT jest prawie taka sama jak wszystkich grzejników ściennych Regulus®-system z tą różnicą, że wewnątrz grzejników ściennych – REGULLUS i SOLLARIUS – w wersji E-VENT znajduje się wnęka do zamontowania wentylatora. Magnetyczne mocowanie gwarantuje łatwe wpięcie i wypięcie wentylatora (magnesy na obu końcach).
Grzejnik E-VENT można kupić w komplecie z wentylatorem lub odłożyć zakup samego wentylatora na przyszłość, mając już w układzie c.o. grzejnik przystosowany do takiej opcji. Wentylator umożliwia grzanie ze zmienną dynamiką, dostosowaną do doraźnych potrzeb grzewczych pomieszczenia (3 biegi).
Sterowanie – czujnikiem pokojowym temperatury
Rozwiązanie to stanowi absolutną nowość. Przedstawione grzejniki i systemy grzewcze gwarantują dynamiczne i ekonomiczne ogrzewanie. Cechują się małą bezwładnością cieplną, a przez to szybkim startem grzania, sprawnością i precyzją.
Oszczędność energii jest oczywista – grzejnik o małej bezwładności cieplnej dostarcza dokładnie tyle ciepła, ile potrzeba do utrzymania zadanej temperatury. To dobry wybór pod względem estetycznym i co więcej nieograniczający przestrzeni, daje większą swobodę w urządzeniu wnętrz.
Opracowanie: redakcja budownictwob2b
Źródło i zdjęcia: Regulus®-system
Komentarze