PRODUCENCI
CYFRAL Sp.J.
ul.Konstantynowska 62/70, 95-100  Zgierz
tel. 42 639 98 70, 42 639 98 71, 42 639 98 72

Geneza CYFRAL

LATA OSIEMDZIESIĄTE i DZIEWIĘĆDZIESIĄTE

Nasza historia rozpoczyna się w Łodzi, w połowie lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku - dokładnie w roku 1984.  To właśnie wtedy trzech kolegów z Wydziału Elektrycznego Politechniki Łódzkiej - Dariusz Górzyński, Michał Kowalski i Sławomir Śliwiński  bierze swój los we własne ręce. Podobne zainteresowania, zbieżne marzenia i plany,  przegadane wspólnie godziny  decydują o utworzeniu ich pierwszej, wspólnej inicjatywy gospodarczej. Powstaje:  „Firma Elektroniczna CYFRAL”

Zaczynają jak Bill Gates czy Jeff Bezos - w garażu - tyle, że przy ulicy Piotrkowskiej 277 w Łodzi.  Z początku konstruują i instalują proste alarmy samochodowe, które na ówczesne czasy są stosunkowo skuteczne, bo uruchamiają sygnał dźwiękowy, gdy ktoś otworzy drzwi samochodu . Wciąż nie ustają w pracach nad ich ulepszaniem, dodają im funkcjonalności.  Mają wielu klientów z Łodzi i okolic, ponieważ  w fabryczne alarmy wyposażane są wtedy jedynie nieliczne auta luksusowe.

Mijają lata, w Polsce następują demokratyczne i gospodarcze przemiany, które uwalniają rynek.  Partnerzy zdobywają doświadczenie i niezbędny kapitał,  pod koniec lat 80 tych konstruują również pierwsze systemy domofonowe. Powstają unikatowe prototypy stalowych obudów z przyciskami wywołania, zamykanych na kluczyk a wkrótce ulepszone już pod kątem konstrukcyjnym zewnętrzne panele przywoławcze. Wiele z nich wykonywano na specjalne, indywidualne zamówienie. Na przełomie lat 80/90 tych powstaje także prototyp jednego z pierwszych na rynku Polski aparatu głośnomówiącego SIMPLEX, który szybko wchodzi do produkcji seryjnej. Domofony z logo CYFRAL staną się w kolejnym dziesięcioleciu  produktem eksportowym na rynki wschodnie.

Ciekawostka

W 1989 roku, gdy w kraju rozpoczynały się demokratyczne przemiany, Polacy założyli niespełna 26 000 tysięcy firm wśród których znalazła się i nasza. 15 376 z nich wciąż działa i jest  wzorem do naśladowania dla młodych przedsiębiorców.

W PRL-u telefon był towarem deficytowym – prawdziwym luksusem. Na założenie linii telefonicznej w domu czekało się latami, a do budek telefonicznych ustawiały się kolejki.W połowie lat 80 tych na 100 mieszkańców Łodzi przypadało 10 abonentów telefonicznych, czyli 90 osób na 100 nie miało w domu telefonu. Wszystko jednak miało się zmienić w kolejnym dziesięcioleciu.

W połowie lat 90 tych uruchamiamy produkcję słuchawek domofonowych  typu TCL i SMT z elektroniką BARTAR. Obok systemów domofonowych rozpoczynamy produkcję stacjonarnych aparatów telefonicznych oraz automatycznej sekretarki zapisującej dźwięk na miniaturowej kasecie magnetycznej. Była to wymagająca poświęcenia szkoła biznesu w praktyce.  Dzięki temu przedsięwzięciu trójka Przyjaciół i Partnerów wznosi się na zupełnie nowy poziom i rozpoczyna budowę rozpoznawalnej w Polsce marki CYFRAL.

Formy prawne i adresy

 • 2011 - CYFRAL Chabelska i Wspólnicy Sp.J. ul.Konstantynowska nr 62/70 Zgierz
 • 2009 – CYFRAL Chabelska i Wspólnicy Sp.J. ul. Milionowa 55 Łódź
 • 2002 – CYFRAL Chabelska i Wspólnicy Sp.J. ul.  ul. POW nr 25 Łódź
 • 1994 – CYFRAL Sp. z o.o.  ul. POW nr 25 Łódź
 • 1991 – Firma Elektroniczna CYFRAL Sp. Z o.o. J.V.  ul. Armii Ludowej nr 25 Łódź
 • 1993 rok – przeprowadzamy telewizyjną kampanię reklamową na pierwszym i drugim programie Telewizji Polskiej. Było to pierwsze w Polsce przedsięwzięcie przeprowadzone na tak dużą skalę w branży telekomunikacyjnej. Dzięki temu nasza marka staje się rozpoznawalna wśród polskich konsumentów. HASŁO kampanii: KAŻDY NUMER JEST MOŻLIWY.
 • 1996  otrzymujemy wyróżnienie przyznawane przez Instytut Rynku Elektronicznego za zajęcie I Miejsca w rankingu firm sprzedających na polskim rynku aparaty telefoniczne
 • 1998 roku spółka została Certyfikowanym Członkiem Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji, zrzeszającej podmioty gospodarcze prowadzące działalność gospodarczą w sektorze teleinformatyki - telekomunikacji i informatyki.

PÓŁ MILIONA TELEFONÓW

Według badań Instytutu Rynku Elektronicznego  w latach 90-tch CYFRAL miał aż 30% udziału w rynku aparatów telefonicznych. Produkowaliśmy i sprzedawaliśmy ponad pół miliona telefonów rocznie - 24 modele o różnej funkcjonalności, skierowane do różnych grup konsumentów.  Naszym głównym odbiorcą była Telekomunikacja Polska.

NOWATORSKA SIEĆ DYSTRYBUCJI

Zbudowaliśmy nowatorską jak na początek lat dziewięćdziesiątych sieć dystrybucji opartą na dystrybutorach, sub-dystrybutorach i sklepach detalicznych w każdym województwie.  Opiekę nad siecią dystrybucji objęli nasi Przedstawiciele Handlowi, którzy dbali także o właściwą ekspozycję naszych produktów.

ZATRUDNIENIE

Nasz Zakład Produkcyjny mieścił się w Bądzyniu koło Tuszyna gdzie w szczytowym momencie produkcyjnym zatrudnialiśmy 260 osób. Praca odbywała się na dwie zmiany.  Aby ułatwić dojazd  zatrudnionym, Pracowników do pracy dowoziły wtedy specjalnie wynajęte autokary

W 1997  otrzymujemy kolejne wyróżnienie przyznawane przez Instytut Rynku Elektronicznego

Ciekawostka

*W latach 90-tych opiekowaliśmy się sekcją tenisa stołowego kobiet.  Współtworzyliśmy i sponsorowaliśmy  drużynę CYFRAL ZAGRODNIKI, której zawodniczki w roku 1997 awansowałydo Ekstraklasy.Pod koniec lat dziewięćdziesiątych Cyfral Zagrodniki był  wicemistrzem kraju i triumfatorem Pucharu Polski, a zawodniczki zdobywały medale IMP.

*W latach dziewięćdziesiątych braliśmy corocznie udział w Międzynarodowych  Targach Poznańskich „INTERTELECOM”, gdzie wielokrotnie wyróżniano nasze stoisko. 

LATA DWUTYSIĘCZNE 

W 2001 roku otwieramy nasz Oddział na Ukrainie w Ivano Frankowe, rozpoczynamy eksport stacjonarnych aparatów telefonicznych. Nasze produkty z uwagi na różnorodność modeli i dostępną kolorystykę cieszą się na rynkach wschodnich dużym powodzeniem. Wraz z otwarciem oddziału rozpoczynamy także montaż, instalację systemów domofonowych oraz uruchamiamy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Ciekawostka:

Na większości polskich osiedli i w domkach jednorodzinnych domofony pojawiły się dopiero w późnych latach 80 oraz 90. Na świecie był to już czas, gdy zaczęły pojawiać się pierwsze wideodomofony.

W 2002 roku powstaje nowa forma prawna naszej spółki: CYFRAL Chabelska i Wspólnicy SP. J. i do naszej ekipy dołącza Katarzyna Chabelska, która rozwija naszą pierwotną działalność  i umacnia jej udział w branży systemów domofonowych w Polsce.

Produkujemy wtedy panele domofonowe wykonane z anodowanego aluminium C-10 wraz z panelami rozszerzającymi system o niezbędną liczbę abonentów. W kolejnych latach wprowadzamy do produkcji systemy cyfrowe, które umożliwiają podłączenie  dużej ilości lokatorów przy niewielkich gabarytach panela rozmównego. Do produkcji wykorzystujemy  aluminium, stal ocynkowaną malowaną proszkowo oraz stal nierdzewną.

W 2016 roku zostajemy Finalistą Plebiscytu Nasze Dobre Łódzkie w kategorii Produkt/Usługa organizowanego pod Patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego.   Podczas uroczystej gali Jury Plebiscytu  nagradza produkty i usługi przedsiębiorców z województwa łódzkiego, które ze względu na swoją jakość i popularność zasługują na wyróżnienie.Projekt, kolorystyka, uniwersalność produkowanej przez nas słuchawki domofonowej SMART zostają docenione.

W 2017 roku słuchawka domofonowa SMART staje się przewodnim produktem naszej produkcji i dystrybucji, klasyfikując się w pierwszej trójce w rankingach poszukiwanych i najczęściej kupowanych produktów branży zabezpieczeń/systemów domofonowych

W 2021 roku zastrzegamy nasze LOGO na terenie wszystkich krajów Unii Europejskiej w Urzędzie UE ds. Własności Intelektualnej

Głównym przedmiotem naszej działalności jest produkcja i dystrybucja systemów domofonowych w Polsce i za granicą. Współpracujemy ze sprawdzonymi już regionalnymi usługodawcami i poddostawcami. Korzystamy z ich wiedzy i doświadczenia.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu jesteśmy silnym i solidnym Partnerem, na którego zawsze możecie liczyć.  Oferujemy  dobrej jakości, sprawdzone produkty. Zapewniamy  stały dostęp do części serwisowych, doradztwo techniczne, kosztorysowanie. Od zawsze wyróżnia nas świetna obsada ludzka, bez której nie bylibyśmy tutaj dzisiaj a naszym mottem przewodnim, które motywuje nas do dalszej pracy jest:

„WASZE ZADOWOLENIE TO NASZA SATYSFAKCJA”

Czy wiesz ,że:

W 2022 roku byliśmy jednym z Głównych Sponsorów Mistrzostw Polski w SQUASHA zorganizowanych przez Klub Squash Laguna i Polski Squash. Sponsorem tytularnym były Kwiaciarnie Skrzydlewska, a imprezie towarzyszyła Regionalna TVP Łódź.Było to szczególne wydarzenie sportowe połączone z hucznym świętowaniem zakończenia roku szkolnego i przywitaniem wyczekiwanych wakacji.

DLACZEGO CYFRAL:

 • produkujemy dobrej jakości produkty, które cieszą się popularnością od czterdziestu lat
 • mamy pełne zaufanie użytkownika końcowego, zapewniamy dostęp do części serwisowych przez cały okres użytkowania produktu
 • nasze przewodnie produkty – uniwersalna słuchawka domofonowa SMART-D, Zestaw domofonowy Cosmo  znajdują się w pierwszej piątce w rankingach poszukiwanych i najczęściej kupowanych produktów branży zabezpieczeń/systemów domofonowych
 • stanowimy profesjonalny Zespół nacechowany życzliwością i poczuciem humoru, bo lubimy to co robimy
 • wspieramy sprzedaż naszych produktów – pomożemy Ci w doborze najbardziej rotujących produktów – aby szybko opuściły Twój sklep/magazyn, odpowiemy ekspresowo na wszelkie zapytania, sporządzimy kosztorysy
 • udostępniamy wszelkie materiały wspierające sprzedaż: katalogi produktowe, zdjęcia  produktów na www, dokumentacje techniczną,  roll up-y,  naklejki z Logo, tablice prezentacyjne

Jeżeli szukasz dobrych, polskich produktów, wyjątkowej obsługi, uczciwego i solidnego Partnera – tu już go znalazłeś -  ZARASZAMY – z pewnością się nie zwiedziesz.

 

ROZWIŃ OPIS
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT