Porównanie różnych systemów montażu końcówek na wężu

Taśmowy system zaciskowy Band-It® pozwala na szybki i prosty montaż końcówek na wężach przemysłowych. Wykonanie ze stali nierdzewnej lub kwasoodpornej umożliwia stosowanie systemów Band-It® w szczególnie trudnych warunkach pracy takich jak: bardzo duże obciążenia mechaniczne, środowiska korozyjne, wibracje, zagrożenia ogniowe, bardzo wysokie lub niskie temperatury, promieniowanie UV, a także specjalne wymagania higieniczne i spożywcze. Taśmy zapinane są przy użyciu odpowiednich zamków tzw. zapinek i specjalnych przyrządów montażowych, tworząc obejmę o wysokiej trwałości i wytrzymałości mechanicznej.

Najpopularniejszym rozwiązaniem jest system Band-It® STANDARD, wykorzystujący taśmę w rolkach, formowaną w opaski o dowolnej średnicy. Przy większych średnicach węży przemysłowych lub cięższych aplikacjach zalecamy stosowanie opaski zrobionej z podwójnej pętli. Taśmy nieperforowane o różnych szerokościach dostępne są w kartonowych opakowaniach lub wygodniejszych w użyciu plastikowych podajnikach. Najmocniejszy i najszybszy system nosi nazwę ULTRA-LOK.

Tutaj taśma występuje w formie gotowej opaski o podwójnej pętli z wbudowaną zapinką lub w prostych odcinkach, do własnego formowania w opaski (o pojedynczej lub podwójnej pętli). Taśma o gładkiej powierzchni oraz niewielka, i o gładkim profilu zapinka tworzą najpewniejsze rozwiązanie. Montaż następuje za pomocą narzędzi elektrycznych o napięciu 24V lub 230V.

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT