SunPower – rekordowo wydajny panel fotowoltaiczny

Rynek fotowoltaiki nieustannie ewoluuje, a producenci prześcigają się w dostarczaniu coraz to nowszych rozwiązań. Jednym z kluczowych wskaźników efektywności paneli słonecznych jest ich sprawność, która w ostatnich latach znacząco wzrosła. Wiodącym graczem w tej dziedzinie jest Maxeon Solar Technologies, która pod marką SunPower oferuje w Europie moduły słoneczne o wysokiej sprawności.

SunPower – rekordowo wydajny panel fotowoltaiczny

Najnowszy produkt firmy Maxeon Solar Technologies osiąga rekordowy wynik – 24,7% sprawności, co stanowi przełom w branży. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologii Interdigitated Back Contact, która umożliwia lepsze wykorzystanie energii słonecznej i zwiększa wydajność paneli.

Takie innowacje nie tylko podnoszą standardy w produkcji energii odnawialnej, ale również otwierają nowe możliwości dla konsumentów poszukujących efektywnych rozwiązań fotowoltaicznych.

Maxeon Solar Technologies, lider w dziedzinie fotowoltaiki, ogłosił osiągnięcie przełomowej sprawności swoich paneli słonecznych, co stało się możliwe dzięki ciągłemu udoskonalaniu technologii Interdigitated Back Contact (IBC).

Technologia IBC, stosowana przez firmę od kilku lat w produkcji ogniw słonecznych, polega na innowacyjnym rozmieszczeniu elektrod na tylnej stronie ogniwa. Pozwala to na bardziej efektywne zbieranie i przekazywanie ładunku oraz zwiększa powierzchnię ogniwa dostępną do absorpcji światła słonecznego.

Dzięki temu technologia nie tylko podnosi wydajność paneli, ale również wydłuża ich żywotność i poprawia estetykę.

Sprawność potwierdzona przez NREL

Amerykańskie Narodowe Laboratorium Energii Odnawialnej (NREL) potwierdziło rekordową sprawność na poziomie 24,7% dla panelu fotowoltaicznego z serii Maxeon 7.

Maxeon rozwija swoją linię produkcyjną modułów Maxeon 7 na Filipinach, planując zwiększenie zdolności produkcyjnych do 500 MW rocznie. Firma nie spoczywa na laurach, ogłaszając również ulepszenia dla serii Maxeon 6, które już teraz oferują sprawność na poziomie 23%.

Pierwsze instalacje oparte na tych panelach są w trakcie realizacji w Europie, a w planach jest także wprowadzenie ulepszonej wersji paneli Maxeon 3 o sprawności 24%.

SunPower – lider w branży fotowoltaicznej

Mimo silnej konkurencji ze strony chińskich producentów, SunPower, marka należąca do Maxeon, utrzymuje czołową pozycję w rankingu najwydajniejszych modułów fotowoltaicznych.

Według serwisu TaiyangNews, moduł SunPower Maxeon 6 zajmuje trzecie miejsce w rankingu, ustępując tylko produktom firm Aiko i Longi. Moduł ten oferuje moc nominalną 440 W, sprawność 22,8% (w nowej wersji 23%), a także imponującą 40-letnią gwarancję produktową i wydajnościową.

Czy planujesz inwestycję w instalację fotowoltaiczną dla domu, budowę farmy fotowoltaicznej, czy interesuje Cię fotowoltaika dla firm? Firma Maxcom Eco Energy jest gotowa sprostać Twoim potrzebom. Skontaktuj się, aby ustalić warunki współpracy i dowiedzieć się więcej.


Źródło i zdjęcia: Maxcom Eco Energy

 

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT