Konstrukcja dachowa dla narciarzy

W południowej Norwegii, w mieście Ål zostanie wybudowany nietypowy hotel, który zaprojektowano zgodnie z oczekiwaniami narciarzy. Konstrukcję dachową obiektu wzmocniono w taki sposób, aby mogła ona pełnić funkcję małego stoku narciarskiego. Budowa hotelu ma się rozpocząć latem 2012 r.

Konstrukcja dachowa dla narciarzy

Hotel z nietypową konstrukcją dachową dla narciarzy został przygotowany w studiu Fantastic Norway. Architekci projektując ten obiekt, postanowili wykorzystać mroźne i zarazem śnieżne zimy, jakie panują w Norwegii. Nie bez znaczenia było również zamiłowanie Norwegów do narciarstwa.

Hotel ma kameralny charakter. Przeznaczony jest dla jednej lub maksymalnie dwóch rodzin. Mimo nietypowego kształtu budynku, wewnątrz udało się wygospodarować dużo przestrzeni. Na pierwszym piętrze zaplanowano dwie sypialnie wraz z pokojem gościnnym, zaś na drugim piętrze znajduje się dodatkowa sypialnia.

Komfort cieplny gości zapewnią ściany z grubą izolacją termiczną, zaś duże przeszklenia na szczycie obiektu umożliwią dopływ odpowiedniej ilości światła. W zamyśle projektantów dwuspadowa konstrukcja dachowa hotelu idealnie wkomponuje się w górski krajobraz miasta Ål. Ponadto łagodne nachylenie połaci, które wynosi 23 stopnie, umożliwi niedoświadczonym narciarzom doskonalenie swoich umiejętności, zanim wyjadą oni na prawdziwy stok.

źródła: hakonoghaffner.no, designboom.com
zdjęcia: hakonoghaffner.no

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT