Najładniejszy dach w Polsce pokryty dachówką firmy Wienerberger

W czasie święta Dnia Dekarza, które miało miejsce w dniach 22-23 lipca 2011 r., przyznano tytuły "Najładniejszego dachu w Polsce". Konstrukcja pokryta Karpiówką firmy Wienerberger zdobyła pierwsze miejsce w kategorii "Dach stromy".

Najładniejszy dach w Polsce pokryty dachówką firmy Wienerberger

Najważniejsze święto dekarzy miało w tym roku wyjątkowy przebieg. Odbywało się ono na pokładzie promu Stena Line płynącego z Gdyni do Karlskrony w Szwecji. Uczestnikami święta byli dekarze i przedstawiciele stowarzyszeń branżowych z całej Polski, Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy oraz członkowie Międzynarodowej Federacji Dekarskiej "IFD".

Kulminacyjnym punktem obchodów święta dekarskiego było rozstrzygnięcie konkursu na "Najładniejszy dach w Polsce". Jego uczestnikami byli członkowie zwyczajni Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy z terenu całej Polski. Równorzędne nagrody zostały przyznane w trzech kategoriach: dach płaski, dach metalowy oraz dach stromy.

Za najładniejszy dach w Polsce w kategorii "dach stromy" komisja konkursowa uznała połać domu jednorodzinnego ze Szczecina. Budynek został pokryty dachówką marki Koramic - Karpiówką w kolorze antracyt angoba, zaś prace dekarskie wykonała firma Gryf Dach.

"Jesteśmy dumni z wyróżnienia jakie nas spotkało. Naszym priorytetem jest dostarczanie produktów najwyższej jakości, które jednocześnie zachwycają piękną stylistyką" - powiedział Konrad Zalewski, manager produktu ds. pokryć dachowych w firmie Wienerberger.

Wszystkie wyróżnione dachy, wezmą udział w międzynarodowym konkursie organizowanym przez Międzynarodową Federację Dekarską "IFD". Jego rozstrzygnięcie nastąpi podczas 59 Kongresu "IFD", który odbędzie się w dniach 3-5 listopada br.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Wienerberger, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcie: Wienerberger

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT