Konserwacja dachówek

Każde pokrycie dachowe brudzi się i wymaga od użytkowników zabiegów pielęgnacyjnych czy konserwacyjnych w przypadku wystąpienia defektów. Jednak wysokiej jakości dachówka pozwoli cieszyć się jej trwałością i odpornością na niedogodne warunki atmosferyczne.

Konserwacja dachówek

Producenci dachówek starają się polepszać jakość swoich produktów wprowadzając rozwiązania czyniące dachówki coraz bardziej odporne na zabrudzenia. Przykładem może być technologia Cisar zastosowana do produkcji dachówki Braas. Dachówka produkowana w tej technologii jest gładka, a jej powierzchnia pokryta powłoką Lumino zatrzymuje bardzo mało zanieczyszczeń.

Działa to mniej więcej tak, że powłoka Lumino podczas deszczu staje się bardzo śliska co ułatwia spłukiwanie zanieczyszczeń jednakże nie ma dachówki, która gwarantuje czystość dachu na zawsze.

Często spotykane zazielenianie się dachu czyli porastanie powierzchni dachu porostami i glonami jest normalnym zjawiskiem. Stopień nasilania się zależy nie tylko od samego rodzaju pokrycia dachowego, ale także od umiejscowienia domu.

Najczęściej zielenieć będą dachy domów, które mieszczą się w okolicy lasów, na terenach zacienionych i o niewielkiej cyrkulacji powietrza. Z zielonym nalotem tak jak z innymi zabrudzeniami można sobie spokojnie poradzić. W tym przypadku konserwacja dachówki odbywa się za pomocą myjki ciśnieniowej, najczęściej bez specjalnych środków chemicznych.

Występowanie tego zjawisko jest absolutnie naturalne i nie mamy na nie wypływu. Stosowanie materiałów o wysokiej jakości oraz fachowość usługi dekarskiej może temu przeciwdziałać, ale nie może wyeliminować tego zjawiska.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Monier, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcie: monier.pl

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT