Otwarcie centrum rozwojowo-badawczego Soudal

Zlokalizowane obok siedziby głównej Soudal nowoczesne centrum rozwojowo-badawcze będzie miejscem pracy 30 wyspecjalizowanych pracowników. Budynek zlokalizowany jest w mieście Turnhout w północno-wschodniej Belgii.

Otwarcie centrum rozwojowo-badawczego Soudal

Holding Soudal jest czołowym światowym producentem pianek montażowych, mas uszczelniających, klejów i wyrobów chemii dekarskiej dla odbiorców profesjonalnych i użytkowników indywidualnych. Ze skonsolidowanym obrotem rzędu 350 milionów euro, zatrudnieniem ponad 1300 osób i nowoczesnymi zakładami produkcyjnymi w Belgii, Niemczech, Polsce, Holandii, Stanach Zjednoczonych, Chinach, Francji oraz Chile, Holding Soudal daleko odbiega od firmy założonej 45 lat temu przez Vica Swertsa.

To on stworzył podstawy do dalszego rozwoju firmy wdrażając idee innowacyjności. Od lat firma Soudal wyznacza nowe kierunki rozwoju w wielu segmentach branży chemicznej i budowlanej. Była jednym z pionierów w produkcji i zastosowaniu silikonów szklarskich jako alternatywy dla kitu, twórcą nowatorskiej formuły pian poliuretanowych stanowiących obecnie niezastąpione rozwiązanie, wykorzystywane na co dzień w przemyśle budowlanym. Troska o innowacyjność produktów i konsekwencja w ulepszaniu oferty produktowej to najważniejsze elementy strategii rozwoju firmy Soudal.

Dzięki wczuwaniu się w potrzeby odbiorców i dbałości o odpowiednią adaptację produktów do wymagań rynków lokalnych firma z sukcesem powiększa swój potencjał oferując optymalne rozwiązania - zgodnie z zasadą "myśl globalnie, działaj lokalnie". Doceniając wagę badań w tych działaniach firma Soudal podjęła decyzję o stworzeniu nowego centrum rozwojowo-badawczego. Budowę pięciokondygnacyjnego obiektu o powierzchni 3000 m2 zakończono w lutym br. Oficjalnego otwarcia centrum rozwojowo-badawczego Soudal dokonali wspólnie założyciel i prezes Soudal NV Vic Swerts oraz premier Belgii Kris Peeters.

źródło i zdjęcie: informacja prasowa

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Dowiedz się wszystkiego
o fotowoltaice dla firmy, przemysłu
i budownictwa jednorodzinnego
Przejdź do kompendium
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT