Udane interesy Soudal w Rosji

Wzrost sprzedaży oraz znaczne zwiększenie liczby klientów - takim bilansem zamknął się rok 2010 dla firmy Soudal w Rosji. Rynki krajów Europy Centralnej i Wschodniej, za których rozwój odpowiada Piotr Drzewowski zarządzający także polską spółką, to strategiczny obszar dla koncernu.

Udane interesy Soudal w Rosji

Udane interesy Soudal w Rosji zmusiły firmę do zwiększenia mocy produkcyjnych fabryki w Pionkach, która zaopatruje tamtejszy rynek.

Działania na rynkach Europy Wschodniej i Centralnej od połowy 2007 roku koordynuje Spółka Soudal Services zarządzana przez Piotra Drzewowskiego, jednocześnie prezesa Soudal Sp. z o.o. zajmująca się dystrybucją oraz Soudal Manufacturing, spółki odpowiedzialnej za produkcję i fabrykę w Pionkach. Od tego czasu dynamicznie rośnie sprzedaż produktów marki Soudal w Rosji, a rodzimi wykonawcy coraz chętniej sięgają po sprawdzone, nowoczesne i szybko działające technologie.

"Belgijska marka Soudal obecna jest w Rosji do 15 lat, ale od 2007 roku stale notujemy dwucyfrowe wzrosty sprzedaży. To zmusiło nas do inwestycji w ten rynek - w tym roku zwiększamy moce produkcyjne fabryki w Pionkach, aby być w pełni przygotowanym na rosnący na Wschodzie popyt na nasze produkty. Podczas kwietniowej misji ekonomicznej w Rosji, która odbyła się pod przewodnictwem następcy belgijskiego tronu - księcia Filippa mieliśmy okazję nawiązać sporo nowych kontaktów handlowych i naukowych z firmami rosyjskimi Wolę rozszerzenia współpracy w obszarze biznesowym potwierdził także prezydent Rosji - Dmitrij Miedwiediew podczas spotkania w Moskwie. W tej chwili mogę śmiało powiedzieć, że 40% wzrost sprzedaży w 2010 roku i stale rosnąca sprzedaż w 2011 roku potwierdzają naszą silną pozycję na rynku rosyjskim. Produkty Soudal są dostępne już w całej Rosji - od Władywostoku do Kaliningradu" mówi Piotr Drzewowski, prezes Soudal Services.

W tym roku Soudal wprowadził na rynek rosyjski specjalne nowości dostosowane do potrzeb rodzimych wykonawców. Prawdziwym hitem wśród rosyjskich wykonawców okazała się zimowa piana pistoletowa Soudafoam Arctic, umożliwiająca pracę w ekstremalnie niskich temperaturach, a także Soudabond Easy - klej poliuretanowy w aerozolu do płyt kartonowo-gipsowych, paneli izolacyjnych, wełny mineralnej, styropianu i korka.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Soudal, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcie: soudal.pl

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT