Niezbędne naprawy dachu

Uszczelnienie okien i drzwi, przegląd instalacji czy izolacja dachu to zadania, których absolutnie nie powinniśmy przekładać na wiosnę. W przeciwnym wypadku może czekać nas spore obciążenie domowego budżetu. Naprawa powstałych po zimie szkód technicznych jest bowiem niezwykle kosztowna. Jak można się przed nimi uchronić?

Niezbędne naprawy dachu

Stworzenie harmonogramu prac i dobór odpowiednich produktów, które pomogą w konserwacji uszkodzonych elementów to klucz do sukcesu. Jak w prosty i szybki sposób dokonać niezbędnych napraw w domu i na zewnątrz budynku.

Sprawdzamy izolację dachu

I w tym przypadku doskonale sprawdzi się powiedzenie "im wcześniej, tym lepiej". To właśnie drobne i trudno zauważalne uszkodzenia dachu mogą stanowić przyczynę poważnych kłopotów. Jak ich uniknąć? Dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie taśmy dekarskiej i użycie Specjalistycznego Uszczelniacza Dekarskiego Soudal. Tym samym za pomocą jednego produktu usuniemy nieszczelności dachu oraz wokół kołnierzy okien dachowych, obróbek i parapetów dekarskich (na styku blachy z drewnem, murem i dachówką) lub w rynnach i rurach spustowych.

Uszczelniamy okna i drzwi

Niewłaściwie uszczelnione okna i drzwi są przyczyną dużych strat ciepła, co przekłada się oczywiście na wysokie rachunki w sezonie grzewczym. Dopóki na zewnątrz panują dodatnie temperatury, warto dokładnie przyjrzeć się nieszczelnej stolarce i zlokalizować newralgiczne miejsca. Uszczelnienie ubytków to rozwiązanie znacznie tańsze niż zakup nowych okien czy drzwi.

Szpary między skrzydłem a futryną wypełnimy za pomocą prostych w użyciu uszczelek silikonowych, charakteryzujących się bardzo dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi. W przypadku ubytków pomiędzy ramą lub ościeżnicą sprawdzi się pistoletowa pianka montażowa, np. marki Soudal. Produkt wyróżnia się znakomitymi właściwościami wypełniającymi i izolującymi oraz dobrą przyczepnością do podłoża. Obniżona rozprężność pianki gwarantuje precyzję aplikacji, zapobiegając wypaczeniom ram okiennych lub ościeży drzwi w późniejszym czasie. Okna i drzwi jak nowe? Za pomocą pianki Soudal uszczelnimy także parapet, progi i stopnie schodów, a nawet rolety.

Przegląd systemu ogrzewania i instalacji wodno-kanalizacyjnej

Jeśli w domu założono system centralnego ogrzewania wystarczy, że będziemy pamiętać o dokładnym odpowietrzeniu kaloryferów. W przypadku domowej kotłowni niezbędne będzie sprawdzenie stanu komina i wentylacji. O pomoc należy zwrócić się do kominiarza, który dokona profesjonalnego przeglądu i wyeliminuje potencjalne zagrożenia, spowodowane brakiem drożności systemu. W dostosowaniu wydajności pieca do potrzeb ogrzewanych pomieszczeń pomoże z kolei fachowy serwisant.

Decydujesz się na większy remont, podczas którego będziesz wymieniać elementy instalacji wodno-kanalizacyjnej lub centralnego ogrzewania? Pamiętaj o izolacji rur, dzięki której ograniczysz straty ciepła i unikniesz niepotrzebnego wzrostu kosztów eksploatacji instalacji. Nieodzowne jest również wypełnienie i zabezpieczenie wszelkich przejść rurowych i kablowych w ścianach i stropach.

W tej roli doskonale sprawdzi się pianka montażowa z poręcznym aplikatorem, np. produkt marki Soudal z opatentowanym aplikatorem Genius Gun. Wygodny uchwyt zapewnia niezwykle precyzyjną aplikację oraz możliwość pracy jedna ręką. Ponadto, produkt umożliwia przerwanie aplikacji w dowolnym momencie i wykorzystanie pozostałej w puszce piany nawet po kilku dniach.

Reagując w porę i szybko likwidując nawet najdrobniejsze usterki, zadbamy o dobry stan techniczny domu i przygotujemy go na nadejście zimy. A na remoncie zyskają nie tylko domownicy, ale także… nasz portfel.

Przydatne produkty do napraw usterek w domu i na zewnątrz:

  • Pianka montażowa z aplikatorem Genius Gu. Opakowanie: puszka 300 ml, 500 ml, 750 ml.
  • Pistoletowa pianka montażowa Soudal. Opakowanie: puszka 750 ml.
  • Specjalistyczny Uszczelniacz Dekarski. Opakowanie: kartusz 300 ml

źródło i zdjęcie: Soudal

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT