Blachodachówka modułowa na dachu wielospadowym

Pokrycie dachu o skomplikowanej formie musi spełniać określone wymagania. Czy blachodachówka modułowa sprawdzi się na dachu wielospadowym? Czy lepiej będzie wybrać materiał cięty na wymiar lub inny rodzaj blachy przetłaczanej? Odpowiedzi znajdziesz w tym artykule.

Blachodachówka modułowa na dachu wielospadowym

Blachodachówka na wymiar i modułowa - różnice

Parametrem, który odróżnia dostępne na rynku typy blachodachówki, jest powierzchnia pojedynczego arkusza. W przypadku blachodachówki ciętej na wymiar może to być niespełna metr lub kilka metrów kwadratowych.

Natomiast blachodachówka modułowa ma arkusze o z góry ustalonych, niewielkich wymiarach, np. 1210 × 720 mm (model Moderno), 1180 × 720 mm (model Retto) czy 1183 × 720 mm (model Vena Modular).

Niewielkie moduły ułatwiają transport i składowanie pokrycia. Są też znacznie wygodniejsze w instalacji: prace dekarskie może wykonać ekipa złożona zaledwie z dwóch osób.

Dlaczego pokrycie modułowe jest lepsze?

Dopasowanie wymiarów blachodachówki ciętej na zamówienie jest trudne: mierzenie dachu wymaga doświadczenia i jest zagrożone ryzykiem błędów. W przypadku uszkodzenia blachy należy wymienić cały, często liczący kilka metrów kwadratowych arkusz.

Opisane problemy rozwiązuje blachodachówka modułowa. Nie wymaga precyzyjnych pomiarów połaci dachowych. Jest relatywnie łatwa w układaniu. Operowanie lekkimi arkuszami nie wymaga dużej siły fizycznej, minimalizuje ryzyko uszkodzenia materiału i ułatwia docinanie blachy do odpowiednich wymiarów.

Blachodachówka modułowa to materiał, który może rozwiązać problemy z kryciem dachu wielospadowego o skomplikowanej formie. Jeżeli masz pytania, zadzwoń do jednego z oddziałów firmy Hanbud. Uzyskasz wszystkie informacje niezbędne do tego, aby samodzielnie wybrać optymalne pokrycie blaszane.


źródło i zdjęcia: Hanbud

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT