Blachodachówka na wymiar i modułowa - różnice
Parametrem, który odróżnia dostępne na rynku typy blachodachówki, jest powierzchnia pojedynczego arkusza. W przypadku blachodachówki ciętej na wymiar może to być niespełna metr lub kilka metrów kwadratowych.
Natomiast blachodachówka modułowa ma arkusze o z góry ustalonych, niewielkich wymiarach, np. 1210 × 720 mm (model Moderno), 1180 × 720 mm (model Retto) czy 1183 × 720 mm (model Vena Modular).
Niewielkie moduły ułatwiają transport i składowanie pokrycia. Są też znacznie wygodniejsze w instalacji: prace dekarskie może wykonać ekipa złożona zaledwie z dwóch osób.
Dlaczego pokrycie modułowe jest lepsze?
Dopasowanie wymiarów blachodachówki ciętej na zamówienie jest trudne: mierzenie dachu wymaga doświadczenia i jest zagrożone ryzykiem błędów. W przypadku uszkodzenia blachy należy wymienić cały, często liczący kilka metrów kwadratowych arkusz.
Opisane problemy rozwiązuje blachodachówka modułowa. Nie wymaga precyzyjnych pomiarów połaci dachowych. Jest relatywnie łatwa w układaniu. Operowanie lekkimi arkuszami nie wymaga dużej siły fizycznej, minimalizuje ryzyko uszkodzenia materiału i ułatwia docinanie blachy do odpowiednich wymiarów.
Blachodachówka modułowa to materiał, który może rozwiązać problemy z kryciem dachu wielospadowego o skomplikowanej formie. Jeżeli masz pytania, zadzwoń do jednego z oddziałów firmy Hanbud. Uzyskasz wszystkie informacje niezbędne do tego, aby samodzielnie wybrać optymalne pokrycie blaszane.
źródło i zdjęcia: Hanbud
Komentarze