Blacha trapezowa jako pokrycie dachowe tradycyjnego domu

Czy tradycyjny budynek mieszkalny pokryty blachą trapezową będzie wyglądać estetycznie? Postaramy się pokrótce wyjaśnić, do jakiego typu obiektów można zastosować pokrycia z blachy trapezowej, a jakie domy wymagać będą zastosowania innego materiału.

Blacha trapezowa jako pokrycie dachowe tradycyjnego domu

Blachodachówka na polskim dworku

Gdy pada pytanie o tradycyjną rezydencję, odpowiedzią jest wariacja na ziemiański dworek. To obiekt z gankiem wspartym na kolumnach, z bielonymi ścianami, nakryty stromym dachem dwuspadowym lub namiotowym.

Jeżeli na takim domu położysz blachę trapezową, to może powstać przykry dysonans estetyczny. Tym bardziej że obiekt jest zazwyczaj parterowy, co oznacza, że połacie dachu będą widoczne z każdej strony.

Tradycyjnym, niemal obowiązkowym pokryciem obiektów utrzymanych w stylu dworkowym, była dachówka ceramiczna. Obecnie w zastępuje ją lekka, blachodachówka modułowa lub cięta na wymiar. To pokrycie idealnie wkomponowuje się w tradycyjny styl polskiej rezydencji ziemiańskiej.

Nowoczesna stodoła pod trapezową blachą

Dworek nie jest jedynym dostępnym pomysłem na wiejską rezydencję. Bardzo popularną alternatywą jest tzw. nowoczesna stodoła – budowla o minimalistycznej bryle na planie prostokąta lub litery „L”, z jednospadowym lub dwuspadowym dachem.

Jest wprost stworzona do tego, aby na jej dachu znalazła się blacha trapezowa w kolorze antracytowym, szarym czy czarnym. Blacha może przechodzić z dachu na elewację, pokrywać ściany w części, w całości lub asymetrycznie. W ten sposób zapewnisz obiektowi nowoczesny wygląd.

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz blaszanego pokrycia na rezydencję w stylu dworkowym, czy nowoczesnym, możesz skorzystać z wiedzy i doświadczenia ekspertów Hanbudu. Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu.


źródło i zdjęcia: Hanbud

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT