Dachówki Gerard Roofing - gwarancja trwałości

Dachówki Gerard Roofing Systems to gwarancja jakości. Wykonane z najwyższej jakości blachy stalowej, galwanizowanej, są trwałe i bezpieczne. Producent daje na nie aż 50 lat gwarancji, bez wyłączeń. Taka gwarancja jest wynikiem 70 lat doświadczenia w produkcji.

Dachówki Gerard Roofing - gwarancja trwałości

Dachówki GERARD Diamant®, GERARD Classic®, GERARD Heritage®, GERARD Senator®, GERARD Milano® i GERARD Corona® są wykonane z najwyższej jakości blachy stalowej, galwanizowanej przez zanurzenie w stopie aluminiowo-cynkowym (Al-Zn). Trwałość tak zabezpieczonej blachy w porównaniu ze zwykłą blachą ocynkowaną wydłuża się ok. 2,5-krotnie, eliminując ryzyko przedwczesnego starzenia się, niszczenia i przecieków. Wszystkie dachówki GERARD ROOFING SYSTEMS® są objęte pisemną 50-letnią gwarancją producenta.

Wykonane kolejno, obustronne zabezpieczenia warstwą epoksydową zwiększają odporność paneli na korozję i uszkodzenia. Lakier akrylowy na bazie żywic tworzy absolutnie nieprzepuszczalną barierę dla wilgoci, tworząc jednocześnie grunt dla unikalnego i niespotykanego w żadnym innym systemie naturalnego kruszywa skalnego, zabezpieczonego ponownie lakierem akrylowym z domieszką algicydów, która chroni przed porastaniem mchem.

Stosowane na dachówkach kruszywo to naturalny kamień wydobywany w Nowej Zelandii, a więc bardzo odporny na działanie czynników atmosferycznych. Jest najskuteczniejszą warstwą ochronną i naturalną, "zaporą" dla agresywnego środowiska, które najczęściej powoduje starzenie się powłok zabezpieczających blachę. Kruszywo bardzo skutecznie wycisza upadające krople deszczu, a także chroni panele przed uszkodzeniami w czasie transportu i montażu, wyklucza ryzyko zarysowania powierzchni panelu podnosząc jednocześnie walory estetyczne. Kruszywo powoduje bardzo łagodne załamanie światła i przyjemny odbiór koloru.

Matowa i porowata powierzchnia powoduje, że dach pokryty tymi dachówkami nie nagrzewa się do bardzo wysokich temperatur. Zarówno ta zaleta, jak też niewielkie
moduły dachówek powodują, że nie powstają niebezpieczne dla mocowania naprężenia związane z rozszerzalnością stali.

Mały wymiar modułu i symetryczność fali dachówki pozwalają na uzyskanie bardzo dużej efektywności materiału. Dla inwestora jest to jednoznaczne ze zmniejszeniem
odpadów nieużytkowych do 3%. W odróżnieniu od wszystkich innych blaszanych pokryć dachowych, z dachówek GERARD ROOFING SYSTEMS® nie zsuwa się w czasie odwilży śnieg, co często powoduje "obrywanie" rynien i szkody z tym związane.

Niekwestionowaną zaletą tych dachówek jest ich lekkość. Ciężar 1 m2 wynosi zaledwie 7 kg, jest to dach ok. 6-krotnie lżejszy od typowego dachu ceramicznego czy cementowego.

Wszystkie typy ww dachówek można stosować na dachach, na których minimalny kąt nachylenia połaci wynosi już od 12°, a pionowe płaszczyzny mansard i tzw. wole
oko nie są przeszkodą w ich stosowaniu. Każdy z wymienionych tu typów dachówek stanowi kompletny system, wyposażony w gąsiory okrągłe i kalenice, wiatrownice, boczne i płaskie obróbki blacharskie, wywietrzniki dachowe i inne elementy umożliwiające przykrycie dowolnie skomplikowanych połaci bez konieczności
sięgania po inne materiały obróbkowe.

Wszystkie z ww. systemów są produkowane według tej samej technologii i w oparciu o te same surowce, jednak każdy z nich ma odrębny styl i charakter pozwalający na indywidualny dobór i nadanie budynkowi oryginalnego wyglądu.

opr.: Łukasz Malicki

GERARD AHI ROOFING
FLETCHER BUILDING ROOF TILE GROUP


ul. Modularna 3a, 02-238 Warszawa
tel. 22 575 52 25, faks 22 575 52 23
e-mail: info@ahiroofing.pl
www.gererdroofs.pl

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT