Blachodachówka Finnera - idealna na nowy i remontowany dach

Wymiana pokrycia dachowego to przedsięwzięcie, które należy zaplanować z dużym wyprzedzeniem. Przede wszystkim trzeba odpowiednio wybrać materiał nowego pokrycia. Spośród obecnie dostępnych na rynku doskonale nadaje się do tego blachodachówka modułowa Finnera.

Blachodachówka Finnera - idealna na nowy i remontowany dach

Niewielki ciężar stawia blachodachówki na pierwszym miejscu przy remontach dachów. Finnera, podobnie jak blachy w arkuszach, jest bardzo lekka. Samo pokrycie waży około dziesięciu razy mniej niż tradycyjna dachówka ceramiczna. Jest to szczególnie ważne przy wymianie dachówek ceramicznych i cementowych oraz eternitu. Niewielki ciężar modułów Finnera pozwala na ułożenie z nich nowego pokrycia bez nadmiernego obciążania więźby. Dlatego stara konstrukcja dachu najczęściej nie wymaga kosztownego i technicznie skomplikowanego wzmacniania.

Krótki czas remontu

Prace remontowe na dachu zazwyczaj obejmują usunięcie starego pokrycia wraz z łatami, zamocowanie nowego pokrycia i oczyszczenie dachu. Zwykle trwa to od dwóch dni do dwóch tygodni. Dobrze jest ten czas skrócić do minimum. Blachodachówkę Finnera można kupić od ręki. Pojedynczy moduł ma stałe, niewielkie wymiary (1190 × 705 mm), dzięki czemu niezbędną ilość po prostu odbiera się z magazynu i przewozi na plac budowy.

Do zakupu tego modelu blachodachówki w zupełności wystarczą przybliżone wymiary połaci dachu. Warto dodać, że dzięki niezbyt dużemu formatowi łatwo jest przechowywać moduły na budowie, nawet na niewielkiej działce. Na jednej standardowej europalecie mieści się 310 arkuszy, czyli 232,5 m2. Taką właśnie powierzchnię ma większość dachów.

Realne oszczędności

Niezaprzeczalną zaletą wymiany starego pokrycia dachowego na oryginalną blachodachówkę Finnera są nieduże koszty. Nie jest konieczne zatrudnianie dużej ekipy dekarskiej. Nieduży ciężar przy poręcznym formacie sprawia też, że transport modułów na dach nie wymaga specjalistycznego sprzętu ani dużej ekipy dekarskiej. W zupełności wystarczą do tego dwie osoby. Moduły doskonale sprawdzają się na dachach skomplikowanych, z wieloma załamaniami połaci. Nieduży format sprawia, że łatwo jest dopasować je do kształtu dachu. Znacznie ograniczone jest powstawanie odpadów przy cięciu. Zwykle nie przekraczają 5% zamówionej partii towaru. Niewątpliwą zaletą jest też to, że na prostych połaciach łatwo uniknąć przycinania modułów. Kolejny moduł podkłada się pod już ułożony o taką liczbę fal, jaka jest potrzebna w konkretnym miejscu. Dzięki temu nawet w gotowym dachu nietrudno wymienić pojedynczy arkusz lub wstawić dodatkowe okno połaciowe.

Co ważne, blachodachówka oferowana jest w komplecie z niezbędnymi obróbkami blacharskimi (między innymi gąsiorami, wiatrownicami, rynnami koszowymi) i systemem rynnowym. Wszystkie elementy idealnie do siebie pasują, dzięki czemu pokrycie montuje się sprawnie i szybko, a ryzyko popełnienia błędów jest ograniczone.

Efektowny dach

Oryginalna blachodachówka Finnera wyróżnia się spośród innych wyprofilowaniem przedniej krawędzi arkusza. Wszystkie połączenia modułów są niewidoczne, a uzyskana powierzchnia połaci dachowych jest gładka i estetyczna. Ten model pokrycia jest dostępny w sześciu najpopularniejszych i najbardziej uniwersalnych
kolorach: grafitowym, antracytowym, wiśniowym, ciemnobrązowym, czarnym, ceglastym i czekoladowobrązowym. Łatwo więc harmonijnie dopasować dach do elewacji i architektury domu.

Duże znaczenie ma trwałość blachodachówki Finnera. Moduły są wytwarzane ze stali bardzo dobrej jakości, dostarczanej z własnych hut firmy Ruukki. To pozwala
od samego początku rygorystycznie kontrolować jakość materiału i udzielać długoletniej gwarancji (40 lat gwarancji technicznej i 15 lat gwarancji estetycznej). Blachodachówkę Finnera zabezpiecza jedna z najlepszych powłok organicznych - Purex. Dzięki temu pokrycie nie wymaga specjalistycznej pielęgnacji.

Ruukki Polska Sp. z o.o.
ul. Jaktorowska 13, 96-300 Żyrardów
tel. 46 85 81 600, infolinia 801 11 88 00
www.ruukkidachy.pl

Komentarze

FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT