Zpro - złącza dla drewnianych elementów mocowanych na zewnątrz

Poszukiwanym produktem są złącza do elementów drewnianych mocowanych na zewnątrz budynku. Szczególnym przypadkiem są elementy mocowane w środowisku narażonym na bezpośrednie działanie szkodliwych warunków atmosferycznych. W takim przypadku ważną rolę odgrywa dobre zabezpieczenie antykorozyjne.

Zpro - złącza dla drewnianych elementów mocowanych na zewnątrz

Dostępne na rynku produktu mają z reguły podobne powłoki antykorozyjne, w których grubość cynku wynosi od 7 do 20 μm. Tak zabezpieczone złącze ciesielskie sprawdza się w środowisku zewnętrznym, ale jego trwałość oraz efekt wizualny pozostawiają wiele do życzenia.

Trzeba pamiętać, że większość z tych produktów jest poddana cynkowaniu przed obróbką mechaniczną, więc wszystkie krawędzie i otwory w złączu są bardziej narażone na korozję niż elementy płaskie, gdzie powłoka nie została naruszona.

Konsekwencję działania środowiska zewnętrznego będzie można zobaczyć już po okresie jesienno-zimowym. Rdzawy nalot to pierwsze oznaki wpływu warunków atmosferycznych na niezabezpieczone antykorozyjnie elementy. Drugi to korozja galwaniczna pojawiająca się na powierzchni łączników.

Korozję na złączach ciesielskich można zobaczyć już po pierwszym okresie jesienno-zimowym.

Złącza ciesielskie Zpro

Alternatywnym rozwiązaniem są produkty ze stali nierdzewnej lub takie, które zostały poddane cynkowaniu po obróbce mechanicznej, a ich powłoka zabezpieczająca jest grubsza. Niestety, te produkty są znacznie droższe niż produkty standardowe. Firma Simpson oferuje cztery warianty ochrony antykorozyjnej swoich produktów. Na szczególną uwagę zasługują złącza z powłoką Zpro i RAL.

Dostępne warianty ochrony antykorozyjnej. Na szczególną uwagę zasługują złącza z powłoką Zpro i RAL.

Dzięki wyjątkowemu składowi chemicznemu, złącza z powłoką Zpro mają podwyższoną odporność na korozję. Powłoka Zpro zapewnia lepszą ochronę niż standardowa stal ocynkowana elektrolitycznie, oraz lepszy efekt wizualny. W odróżnieniu od stali nierdzewnej, złącza w powłoce Zpro są zdecydowanie tańsze. Zpro wypełnia lukę między standardową stalą ocynkowaną a znacznie droższym produktem ze stali nierdzewnej.

Powłoka Zpro zapewnia lepszą ochronę antykorozyjną niż stal ocynkowana elektrolitycznie.


Powłoka Zpro jest idealna do instalacji złączy w 3 klasie użytkowania (na zewnątrz). W połączeniu z systemowymi wkrętami SSH i CSA (z równie odporną na korozję powłoką Impreg®+) dają całkowitą pewność właściwego połączenia i zabezpieczenia antykorozyjnego.


źródło i zdjęcia: SIMPSON Strong-Tie

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT