Jak dobrać wyposażenie do szafki rogowej?

Przy wyborze szafek narożnych, należy pamiętać, że na rynku dostępne są dwa warianty tego mebla. Oba modele mają do zaoferowania inne możliwości, jednak wewnątrz są równie trudno dostępne. 

Jak dobrać wyposażenie do szafki rogowej?

Szafki narożne w kuchni 

Kuchnia powinna być przede wszystkim maksymalnie funkcjonalna i ergonomiczna. Ułatwia to zdecydowanie kulinaria, a gotowanie staje się przyjemnością. Typ układu wyznacza ustawienie urządzeń AGD i mebli. Mogą być one ustawione w kształcie liter: I, II, L, U i G.

Według architektów najwygodniejsze są trzy ostatnie. Są bowiem gwarancją optymalnego wykorzystania przestrzeni. Jednocześnie zapewniają niewielkie odległości jakie musimy pokonywać podczas gotowania.

Taki układ sprawia, że wszystko mamy pod ręką. Natomiast w przypadku zabudowy L, U i G, wymagana jest  co najmniej jedna dolna szafka narożna. Jest to niezwykle pojemny, ale również najtrudniejszy do zaaranżowania mebel w kuchni.

Wąskie drzwi znacząco ograniczają dostęp do wnętrza. Wiąże się to z koniecznością przestawiania wielu produktów w poszukiwaniu tych potrzebnych w danej chwili. W tym przypadku świetnie sprawdzą się akcesoria meblowe.

Rodzaje narożników kuchennych 

Szafki dolne można  podzielić na dwa rodzaje – tzw. proste mające kształt prostokąta i tzw. diagonalne, w których dwa narożne boki mają taki sam wymiar (zazwyczaj 90 cm).

Te drugie dostępne są w kształcie kwadratu ze ściętym rogiem lub litery L, w którym stosuje się dwa oddzielne fronty lub jeden front łączony połączony odpowiednimi zawiasami. Rodzaj szafki wynika ze specyfiki pomieszczenia i naszych preferencji.

Warto pamiętać, że w przypadku narożnika L – kupić musimy blat szerszy, niż w standardowej szafce, co niekiedy bywa problematyczne. Zdecydowanie wygodniej będzie zainstalować zlewozmywak lub płytę w szerszym blacie.

Wybór właściwego wyposażenia

Ułatwieniem w każdym narożniku, będzie dobranie odpowiednich akcesoriów meblowych. Wszystko zależy od wariantu samego naroża.

Szafka narożna Comfort Optima firmy Rejs

- Do naroży prostych – czyli takich, w których niewielki front otwiera jedynie część korpusu, najlepiej dobrać systemy wysuwne marki REJS. Sprawdzą się np. odpowiednio wyprofilowane półki Corner Optima, które bez problemu wysuniemy z szafki za pomocą dwufazowego, płynnego ruchu.

Mocowany do drzwiczek Corner Front pozwoli całkowicie wysunąć z korpusu jeden z dwóch dwupoziomowych koszy, podczas gdy drugi przesuwa się z głębi szafki w kierunku frontu. W przypadku systemu Corner Comfort na zewnątrz szafki wysunąć można oba kosze. – mówi Damian Rybak, doradca ds. produktu firmy REJS.

Półki obrotowe najlepiej sprawdzą się w szafkach rogowych diagonalnych. To dwie ażurowe lub wykonane z płyty półki zamocowane na położonym centralnie drążku. Dostępne są w kilku kształtach – pełnego koła, ¾ koła i półkola, dzięki czemu możemy je dopasować do rodzaju naroża.

- Innym rozwiązaniem jest wysuwno-obrotowy Corner Combo. System ten obejmuje dwie ażurowe półki, które można wysunąć z narożnika, a także cztery mniejsze półeczki zamocowane po jego bokach, do których możemy się dostać obracając mechanizm wewnątrz korpusu szafki.

Takie rozwiązanie pozwala na optymalne wykorzystanie przestrzeni przechowywania. Podobnie jak półki obrotowe i Corner Combo dostępny jest w dwóch wersjach (¾ i D) dostosowanych do frontów łączonych i skośnych. – wyjaśnia Damian Rybak.

Źródło i zdjęcia: Rejs 

 

Komentarze

FILMY PRZESŁANE PRZEZ FIRMĘ
FILMY OSTATNIO DODANE